gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesini İlk Üçte Tercih Edenlere YÖK’ten Başarı Belgesi

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizin düzenlediği etkinliğe katılarak fakülteyi ilk üç sırada tercih eden öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından gönderilen başarı belgelerini ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizin birer armağanını verdi. Üniversite Kütüphanesinde gerçekleşen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuray […]

Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesini İlk Üçte Tercih Edenlere YÖK’ten Başarı Belgesi
31 Ekim 2016 - 16:52 'de eklendi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizin düzenlediği etkinliğe katılarak fakülteyi ilk üç sırada tercih eden öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından gönderilen başarı belgelerini ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizin birer armağanını verdi.

yokten-hediye

Üniversite Kütüphanesinde gerçekleşen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuray Şahinler, akademisyenler ve bu yıl Ziraat ve Doğa Bilimleri fakültemize yerleşen öğrencilerimiz katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik etkinlikte yaptığı konuşmada bu yıl YÖK tarafından başlatılan uygulamayla Tarım – Ziraat – Orman – Su Ürünleri odaklı lisans programlarına yönelik “YÖK Bursu” ile toplam 630 öğrencinin bu burs imkânından faydalanmaya başladığını söyledi. YÖK Bursunun miktarının aylık 600 TL olduğunu, bunun da 12 ay boyunca 4 yıl ödeneceğinin ve öğrencinin başarı durumuna göre kesilip kesilmeyeceğinin belirleneceğini belirten Rektör Çelik “ Sevgili öğrenciler öncelikle hepinizi kutluyorum. Sizler Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizin değerli öğrencileri oldunuz. Hayırlı olsun. YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın önderliğinde başlatılan çalışmalar çok önemli ve yerinde çalışmalardır. Ülkemiz için tarım ve hayvancılık çok önemli. Bu noktada Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültelerimiz önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Devlet üniversiteleri ve fakültelerinin DÜS verilerine göre; akademik teşvik puanları esas alınarak yapılan değerlendirilmesinde, Uşak Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz, Türkiye’deki tüm Ziraat Fakülteleri içersinde bu yıl; 11. sırada yer almıştır. Yeni kurulmuş bir fakülte olmasına rağmen Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz nitelikli ve dinamik akademik kadrosu, teoriyi pratikte birleştiren fiziki mekânlarıyla ve Uşak’taki ilgili kurumlarla ve paydaşlarla yaptığı işbirlikleriyle ülkemizin sayılı fakültelerinden birisi konumuna gelmiştir. Sizler böylesi bir fakültede eğitim-öğretim göreceksiniz. Tekrar tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi.

Etkinlik Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinii ilk üç sırada tercih eden öğrencilerimize YÖK’ten gönderilen başarı belgelerinin takdimiyle sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER