gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Tüfekçiolğu,Karaciğer nakli olmak için bekliyordu.Ancak ömrü vefa etmedi ve hayatını kaybetti. Sanatıçı Payidar Tüfekçioğlu için Çengelköy Kerem Aydınlar Camii’nde cenaze töreni düzenledi.
Sanatçı en son TRT’de yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu isimli dizide Tabduk Emre’yi canlandırmıştı.
Sanatçı ayrıca dünya sinemasından da ünlü pek çok aktöre sesini verdi.Türk dizilerinde de seslendirmesini yaptığı sanatçılar oldu.Seslendirdiği oyunculardan bazıları şunlardır: Bruce Willis, Sylvester Stallone, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon, Marcello Mastroianni, Yul Brayner, Paul Newman, Yul Brayner.
Türk dizilerinde ise; Deli Yürek dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nu, Sağır Oda dizisinde Orhan Kılıç’ı, Şefkat Tepe adlı dizideki Mert Kılıç’ı.

20 Mayıs 2017 - 10:34 'de eklendi.

Yunus Emre Dizisindeki Tapduk Emre ,Payidar Tüfekçiolğu Vefat Etti

Seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Tüfekçiolğu,Karaciğer nakli olmak için bekliyordu.Ancak ömrü vefa etmedi ve hayatını kaybetti. Sanatıçı Payidar Tüfekçioğlu için Çengelköy Kerem Aydınlar Camii’nde cenaze töreni düzenledi. Sanatçı en son TRT’de yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu isimli dizide Tabduk Emre’yi canlandırmıştı. Sanatçı ayrıca dünya sinemasından da ünlü pek […]

Etiketler :