gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

VALİ OKUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Uşak Valisi Ahmet Okur,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi Türk Milletinin en şanlı günlerinden birisidir. Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk Milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin dosta düşmana ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin bütün unsurlarıyla bütünleştiği, genci yaşlısı, […]

VALİ  OKUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
30 Ağustos 2016 - 7:27 'de eklendi.

Uşak Valisi Ahmet Okur,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.

vali-Ahmet-okur

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi Türk Milletinin en şanlı günlerinden birisidir.

Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk Milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin dosta düşmana ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin bütün unsurlarıyla bütünleştiği, genci yaşlısı, kadını erkeğiyle gözünü kırpmadan canını vatanı uğruna feda ettiği bir mücadelenin sonucudur. Bu zaferle rengini şehitlerimizin kanından almış ayyıldızlı bayrağımız masmavi göğümüzde dalgalanmaya devam etmiş, ezanımız dinmemiş, ne bedenimiz ne de ruhumuz asla esaret altında kalmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, Türk Milletinin en çaresiz zamanlarda bile en büyük güçlükleri aşabileceğinin göstergesidir. Devrin en güçlü ordularının dört bir cepheden amansızca saldırdığı bu mücadelede isimsiz kahramanlar, kadınıyla erkeğiyle herkes birer Mehmetçik olmuş, iman dolu göğsünü siper etmiştir

İşte 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve bu milletin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına kasteden hainlere verilen cevap da 94 yıl önce Kurtuluş Savaşındaki gibi bir milletin adeta yeniden dirilişi ve şahlanışını gösterecek bir kahramanlık destanıdır. Gözlerini ihanet bürüyen ve aziz milletin vatanı için neler yapabileceğini kestiremeyen bu hain FETÖ/PDY terör örgütü ve arkasındaki dış güçler milletin emanet ettiği tankla, helikopterle, uçakla ve türlü silahlarla millete saldırmış ancak elindeki tüm bu silahlı güce rağmen aziz milletimizin kahramanlığı ve cesareti karşısında bütün dünyaya rezil olmuştur.

O gece bütün milletimiz ayağa kalkmış, bir olmuş beraber olmuştur. Vücudunu kurşunlara, tanklara, bombalara siper etmiştir. Dünyada da eşi benzeri olmayan bu şanlı harekette 15 Temmuz gecesi, hangi kökenden, hangi meşrepten, hangi siyasi görüşten olursa olsun Türk Milletinin kahir ekseriyeti tarihi bir imtihanı alnının akıyla vermiştir. Darbeciler ne kadar vicdansız, ne kadar ahlaksız, ne kadar cani, ne kadar şuursuz ise, milletimiz o derece asil, o derece dirayetli, o derece cesur, o derece kararlı bir tavır içinde olmuştur. Bu millet alnından öpülesi bir millettir. Bu millet her türlü teşekkürü, takdiri, hayranlığı hak eden bir millettir.

Bin yıldır bu topraklarda hakimiyetini ve bağımsızlığını sürdüren Müslüman Türk Milletine yapılan saldırıların sonu gelmeyecek, haçlı zihniyeti ve onların yerli işbirlikçileri ihanetlerinden vazgeçmeyecektir. Ancak şu da bilinmelidir ki birliğimizi, dirliğimizi, bütünlüğümüzü kaybetmediğimiz sürece, şehit kanlarıyla sulanan ve bize vatan olan bu toprakları canımızdan aziz bilip saldırı ne zaman ve nereden gelirse gelsin püskürtecek güç ve cesarete sahibiz.

30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyor bu vesilesiyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyor; canlarını bu vatan için dün olduğu gibi bugün de vermekten kaçınmayan aziz milletimizin kahramanlığı karşısında saygıyla eğiliyorum.

toren-program

Ayrıca tören kutlamaları saat 10.00 da 15  Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılacak.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER