gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Vali Okur “Köylerimize Bu Yıl 215 Kilometre Asfalt Yol Yapacağız”

Vali Ahmet Okur İl Özel İdaresince Bozköy, Aşağıkaracahisar ve Camyuva köyleri arasında devam eden asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Vali Ahmet Okur, son yıllarda kırsal kesimde yaşam kalitesini yükseltilmesi yönünde çok kapsamlı yatırımların yapıldığını belirttiği açıklamasında “14 yıldan bu yana Hükümetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerine büyük kaynaklar ayrılmıştır. İl […]

Vali Okur “Köylerimize Bu Yıl 215 Kilometre Asfalt Yol Yapacağız”
24 Ağustos 2016 - 17:12 'de eklendi.

Vali Ahmet Okur İl Özel İdaresince Bozköy, Aşağıkaracahisar ve Camyuva köyleri arasında devam eden asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

yol-asfalt

Vali Ahmet Okur, son yıllarda kırsal kesimde yaşam kalitesini yükseltilmesi yönünde çok kapsamlı yatırımların yapıldığını belirttiği açıklamasında “14 yıldan bu yana Hükümetimiz kırsal altyapının tamamlanması, köylerimizde yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayacak fiziki altyapı hizmetlerine büyük kaynaklar ayrılmıştır.

İl Özel İdaremizin çalışmaları, Beldes ve Köydes projelerimizle beldelerimiz ve köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmıştır”

Vali Okur “Uşak’ta son 10 yıldır köylerde 800 bin metrekare beton parke yol döşemesi gerçekleştirilmişken son bir yılda 500 bin metrekareye yakın beton parke yol yapımı gerçekleştirilmiştir. İl Özel İdaresi  2016 yılı Asfalt kaplama  programını dahilinde ise 147 km si 1. kat asfalt kaplama, 67,9 km si ise 2. kat asfalt kaplama olmak üzere toplamda 215 km yolda asfaltlama çalışması yapılması planlanmaktadır. Haziran ayında başlayan asfalt çalışmalarında asfalt programında yer alan  108 km 1. kat asfalt kaplama ve  68 km 2. kat asfalt kaplama olmak üzere toplamda 176 km yol asfaltlanarak hizmete açılmıştır” dedi.

Asfalt çalışmasında görev alan personele baklava ikram eden Vali Okur, daha sonra Aşağıkaracahisar köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy kahvesinde sohbet edip, vatandaşlarla köylere götürülen hizmetleri değerlendiren Vali Ahmet Okur, daha sonra Mesudiye köyüne geçerek geçtiğimiz Temmuz ayında çıkan yangında kullanılamaz hale gelen Yücel Songül ve Mustafa Açar’a ait evlerde incelemelerde bulundu.

Vali Okur’a inceleme ve ziyaretleri esnasında İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Nedim Selbisu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş eşlik etti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER