gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

VALİ DEMİR’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI VE 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Uşak Valisi Salim Demir,İlköğretim Haftası Ve pazartesi günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sebebiyle Uşaklılara mesaj yayımladı. Sevgili Uşaklı Hemşerilerim, Hayırlısıyla, 18 Eylül 2017 Pazartesi sabahı çalacak ders zilleriyle birlikte, 2017-2018 yılı öğretim yılına başlamış olmanın heyecanını yaşayacağız. Ayrıca Eylül ayının üçüncü haftasında ilköğretim haftasını kutlayacağız. Yatırımların en kıymetlisi, gayretlerin en güzeli olan eğitim; aile […]

VALİ DEMİR’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI VE 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
17 Eylül 2017 - 11:27 'de eklendi.

Uşak Valisi Salim Demir,İlköğretim Haftası Ve pazartesi günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sebebiyle Uşaklılara mesaj yayımladı.

Sevgili Uşaklı Hemşerilerim,

Hayırlısıyla, 18 Eylül 2017 Pazartesi sabahı çalacak ders zilleriyle birlikte, 2017-2018 yılı öğretim yılına başlamış olmanın heyecanını yaşayacağız. Ayrıca Eylül ayının üçüncü haftasında ilköğretim haftasını kutlayacağız.

Yatırımların en kıymetlisi, gayretlerin en güzeli olan eğitim; aile yuvamızda başlamasının ardından okullarda şekillenerek çocuklarımıza değer katan en önemli unsurdur. Eğitim kıymetlidir; çünkü kainatın en şereflisi olan insanı, daha ahlaklı, daha düzgün, daha bilgili hale getirmenin gayretidir. Allahın bir lütfu olan insan aklının, faydalı bir şekilde kullanılabilinmesinin tek yolu eğitimden geçmektedir. İyi bir eğitim, kazandırdığı sayısız ahlaki ve insani değerin yanında bilimsel ve teknolojik kazanımlarıyla da o toplumun modernleşmesini ve refaha ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitim, gayretlerin en güzelidir; çünkü iyi bir eğitim sonucunda güzel başarılara imza atan ya da kişiliğiyle örnek gösterilen bir çocuk, bir genç; ailesini, öğretmenlerini, hemşehrilerini ve Milletini sevince ve gurura boğar. İşte bu yüzdendir ki ahlaklı ve başarılı bireyler yetişmesi; toplumumuzun huzuru, ülkemizin refahı için eğitime hep birlikte daha çok önem vermeli ve özen göstermeliyiz.

Bu doğrultuda Devletimiz, özellikle son on beş yılda, eğitime daha çok önem vermek adına yatırım ve desteklerini arttırarak sürdürmektedir. Öyle ki önceki dönemlerde bütçeden ayrılan pay olarak gerilerde olan eğitim, son yıllarda artık bütçeden en çok pay alan sektör durumundadır. Yoğun bir şekilde yeni okul hizmet binalarının yapılmasının yanında, mevcut okulların da fiziki koşulları iyileştirilmekte, araç ve gereç bakımından modernleştirilmektedir. Çok kalabalık ikili eğitim gören okullardan, hemen hemen tüm okullarımız sınıf başına otuzu aşmayan sayıda öğrencisiyle tam gün eğitime geçmiş durumdadır. Elbette bu ve benzeri iyileşmeleri yeterli görmüyoruz, göremeyiz de. Dünyanın büyük bir hızla gerek ekonomik gerek teknolojik olarak geliştiği bir ortamda bizim en önde giden ülkelerden olmamız gerekir. Bu da çocuklarımız ve gençlerimize vereceğimiz iyi bir eğitimle mümkün olacaktır.

Öğretmenlerimiz vatanına, milletine, devletine bağlı olmanın yanında kendilerini bilgi, beceri ve teknolojik altyapı olarak sürekli geliştirip, bunları öğrencilerine aktaracak. Öğrencilerimiz, kötü alışkanlıklardan uzak durmanın yanında derslerine çok ama çok çalışacak, teknolojiyi sadece oyun ve sosyal eğlence amacı için değil bilimsel yönden gelişim için de kullanacak. Velilerimiz öğretmenlerle işbirliği içinde öğrencilerimizin yanında olacak. Sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırseverlerimiz de eğitime gerekli olumlu katkıyı daha da fazla sağlayacak. Hedeflerimiz olan dünyanın en önde gelen ülkelerinden olmanın yolu budur.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler aileniz için olduğu gibi bizler için de çok değerlisiniz. Bizim, eğitim konusunda heba edebileceğimiz tek bir yavrumuz dahi yoktur. Siz sevgili öğrencilerimizin daha sağlıklı koşullarda eğitim görmeniz için sürekli yeni okul binaları yapmaktayız. Sizlerin daha modern bir eğitim almanız için teknolojik imkanları okullarda sizlerin hizmetine sunmaktayız. Sizlerin daha güvenli bir ortamda eğitim almanız için okullar ve çevresinde gerekli güvenlik tedbirlerini almaktayız.

Sizler de ailenizi ve milletimizi gururlandırmanız için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalı; öğretmenlerimize saygıda kusur etmeden verdikleri bilgileri özümsemeli; kötü alışkanlıklardan uzak durarak vatanına, milletine, devletine bağlı başarılı bireyler olmalısınız.

Sevgili Öğretmenler;

Ailelerinin yanında bebeklikten itibaren ahlaki ve dini eğitimlerin bir bölümünü alan çocuklarımız, eğitim süreçlerinin en önemli ve en meşakkatli kısımlarını sizin ellerinizde geçirmekteler. Okullar sadece bilimsel bilgilerin çocuklarımızın zihnine işlendiği bir yer olmaktan çok öte kurumlar olduğu için siz değerli öğretmenlerimizin çocuklarımıza şefkatle yaklaşıp, bilginin yanında ahlaki değerleri de özümseteceğinize inancım tamdır.
Sabah başlayıp akşam mesai bitiminde görevi biten herhangi bir meslekten çok fazlası olan öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Kutsaldır, çünkü en kıymetli varlıklarımız daha hayatlarının başlangıç noktasında siz değerli öğretmenlere emanet edilmekte; sizlerin ellerinde şekillenmekte; sizin vereceğiniz eğitimle kendilerini geliştirmekte; ailenin yanı sıra okulda yaşadıklarıyla karakteri yerine oturmaktadır. Bu nedenle siz değerli öğretmenlerimizin temel ilkesi, geçmişte yanlış yola sapan, FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin peşinden gidip devletine, milletine ihanet eden hainlerden arınmış olarak; öncelikle vatanına, milletine, devletine bağlı kalıp çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek olmalıdır.
Yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenip, sizlerin omuzlarında yükselecektir.

Değerli Veliler;

Bizler Devlet olarak gerekli yatırım ve destekleri verirken, öğretmenlerimiz birer pırlanta olan sizlerin çocuklarını azami gayretle işlemeye çalışırken sizlerin de iyi bir eğitim için bizlerle işbirliği içine girmesi, öğretmenlerimize yardımcı olması gerekir. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamış olmak velilik görevini yerine getirmek için asla yeterli değildir. Veliler olarak çocukların ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, öğrencilerimizle diyalog kurmalı, onlara değer verdiğimizi hissettirmeli, öğretmenlerimizle işbirliği içinde öğrencilerimizin başarısı için gayret göstermeliyiz.

Bu duygularla 2017-2018 Öğretim Yılının aziz milletimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle; öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir okul hayatı; öğretmenlerimize gayretlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER