gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Vali Ahmet Okur’un 1 Eylül Uşak’ın Kurtuluşu Mesajı

  Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı. Aziz Vatanımızın dört bir yanında destanların yazıldığı Kurtuluş Savaşında, güzel ilimiz de esarete boyun eğmemiş, 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve kazanılan zaferin hemen ardından kahraman Türk Askeri ve şerefli Uşaklı hemşehrilerimiz, ilimizdeki düşman güçlerini de bozguna uğratarak işgale son vermiştir. […]

Vali Ahmet Okur’un 1 Eylül Uşak’ın Kurtuluşu Mesajı
01 Eylül 2016 - 8:59 'de eklendi.

 

Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.
vali-Ahmet-okur

Aziz Vatanımızın dört bir yanında destanların yazıldığı Kurtuluş Savaşında, güzel ilimiz de esarete boyun eğmemiş, 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve kazanılan zaferin hemen ardından kahraman Türk Askeri ve şerefli Uşaklı hemşehrilerimiz, ilimizdeki düşman güçlerini de bozguna uğratarak işgale son vermiştir.

1 Eylül 1922 tarihinde gerçekleşen ve işgalci güçlerin başkomutanının da esir alındığı şehrimizde yaşanan bu hadise milli mücadelenin seyri değiştirmiş, Türk Ordusu Kurtuluş Savaşını kazanmıştır. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla isimsiz binlerce kahramanın destanı olan bu şanlı mücadele sonunda bizlere emanet edilen cennet vatanımıza ve bu kutsal değerlere Türk Milleti bugün yine canı pahasına sahip çıkmaya devam etmektedir.

Milletçe gurur duyduğumuz şanlı tarihimizde; zafer haftamız ve kurtuluş günlerimizde hiç kaybolmayan heyecanımızla, siz değerli hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadele şehitlerini ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yad ediyorum, ruhları şad olsun.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER