gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

UÜ’nde 1.Sosyal Bilimlerde Gelecek İçin Bilimsel İşbirliği Uluslararası Konferansı

Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 1st International Conference on Scientific Cooperation for the Future in the Social Sciences (1. Sosyal Bilimlerde Gelecek İçin Bilimsel İşbirliği Konferansı) 22-23 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlendi. Açılışa Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. […]

UÜ’nde 1.Sosyal Bilimlerde Gelecek İçin Bilimsel İşbirliği Uluslararası Konferansı
27 Eylül 2016 - 19:28 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 1st International Conference on Scientific Cooperation for the Future in the Social Sciences (1. Sosyal Bilimlerde Gelecek İçin Bilimsel İşbirliği Konferansı) 22-23 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlendi.

universite-toplanti

Açılışa Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, MÜSİAD Başkanı Nuri Arslan, Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Ertuğrul, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve konferans başkanı Doç. Dr. Yılmaz Bayar, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mecit Eş, Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Gülmez, davetliler ve akademisyenler katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Çelik, Sosyal Bilimlerde Gelecek İçin Bilimsel İşbirliği Konferansının amacının iktisat, işletme, maliye, kamu yönetimi ve sosyal bilimler alanlarında geleceğe yönelik fikirlerin ortaya çıkması olduğunu söyledi. Sempozyuma 6 farklı ülkeden akademisyenlerin katıldığını belirten Çelik, iki gün sürecek sempozyumda 170 katılımcı 45 oturumda bildiri sunacak dedi. 2006 yılında kurulan üniversitemiz 10. yılında 12 fakülte, 3 enstitü, 11 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul, 23 araştırma merkezi, 630 akademik, 336 idari personeli ve 32 bine yakın öğrencisiyle önemli bir eğitim üssü haline gelmiştir,diyen Çelik,Üniversitemiz önemli başarılara da imza atmaktadır. Elde edilen başarılar öğrenci tercihlerine yansımıştır. ÖSYM 2014 istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi 185 üniversite içerisinde 24. sırada yerini almıştır. dedi.

Çelik konşmasının devamında,2015- 2016 YÖK istatistiklerine göre üniversitemiz yabancı öğrenci sayısı en fazla olan 7. üniversite olmuştur. Üniversitemiz nicel olarak büyürken nitelik olarak da önemli başarılar elde etmiştir. Devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanlarını esas alarak akademisyenlerinin çalışkanlığını ve başarılarını ölçen DÜS verilerine göre Eğitim Fakültemiz ilk sırayı alarak Türkiye birincisi olmuştur. Yine Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz 11. sıraya yerleşirken, Fen Edebiyat Fakültemiz Devlet üniversiteleri arasında 12. sırada yerini almıştır. Mühendislik Fakültemiz de birçok köklü mühendislik fakültelerini geride bırakarak en başarılı 16. Mühendislik Fakültesi olmuştur. Üniversitemiz 185 devlet üniversitesinin bulunduğu genel sıralamada 24. olurken, 2000 yılından sonra kurulan 50 devlet üniversitesi arasında 9. sırada bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci merkezli olan üniversitemiz Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) sonuçlarına göre 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversitesi öğrenci memnuniyeti genel sıralamasında 4. sırada, tüm devlet üniversiteleri öğrenci memnuniyeti genel sıralamasında ise 38. sırada yer almaktadır. dedi.

Konferansta ayrıca Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Ertuğrul bir konuşma yaparak “Güzel Uşak ilimizde ve saygın Uşak Üniversitemizde böyle zengin ve doyurucu bir uluslararası konferansın düzenlenmesinden büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Böyle bir uluslararası konferansın gerçekleştirilmesinde destek ve katkılarını hiç esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik’e minnet ve şükranlarımı sunarım. Sınırlı imkânlarla, böyle zengin ve kaliteli bir uluslararası konferansın gerçekleştirilmesi cesaretini ve dirayetini gösteren konferans başkanı Doç. Dr. Yılmaz Bayar ve onun en yakın destekçisi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Ünsal Şaşmaz’ a tebrik ve teşekkürlerimi sunarım. Konferansa bildirileri ile katılan ve konferansa anlam katan bütün bildiri sahiplerine teşekkürü bir borç bilirim. Gelecek konferanslarda görüşmek dileğiyle bütün katılımcılara en içten saygılarımı sunarım.”dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve konferans başkanı Doç. Dr. Yılmaz Bayar ise Uşak Üniversitesi’nin kuruluşunun 10. yılında 6 farklı ülke ve 60 farklı üniversiteden 170 katılımcı ile Uşak’ta sosyal bilimler temalı uluslararası bir konferans düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek bundan sonraki süreçte bir yıl Uşak bir yıl da yurtdışında olmak üzere her yıl bu konferansı düzenlemeyi planladıklarını, bu kapsamda gelecek yıl konferansın 27-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Selanik’te yapılacağını aktardı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mecit Eş ve Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Gülmez konferans keynote speakers olarak birer sunum yaptılar.

İki gün boyunca süren konferansta, 45 oturumda 170 bildiri sunuldu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER