porno izle - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - UÜ Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Açılışı Gerçekleşti | Uşak Haber
gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

UÜ Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Açılışı Gerçekleşti

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin açılış/bilgilendirme toplantısı  yapıldı. Ramada Uşak Otel’de gerçekleşen proje açılış/bilgilendirme toplantısına, Milletvekili Alim Tunç, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve […]

UÜ Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Açılışı Gerçekleşti
22 Eylül 2016 - 17:52 'de eklendi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin açılış/bilgilendirme toplantısı  yapıldı.

toplanti

Ramada Uşak Otel’de gerçekleşen proje açılış/bilgilendirme toplantısına, Milletvekili Alim Tunç, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ve İmran Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Sibel Özavşarlıoğlu Sakallı, il müdürleri, sanayici/işadamları, girişimciler ve akademisyenler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulan 1041 proje arasından kabul edilen 59 projeden biri olduğunu ve bütçesinin 373.843 Euro olduğuna dikkat çekerek “ Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” Projesi kapsamında 120 işsiz gence KOSGEB onaylı Girişimcilik sertifikası, 30 işsiz gence İŞKUR ve Uşak Üniversitesi onaylı Dokuma Makinesi Operatörlüğü sertifikası verilecektir. Bu sayede gençlerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması sağlanacaktır.”dedi.

Geçmişten bugüne kadar üniversitelerin hem eğitimin, hem de araştırma geliştirme ile bilim ve teknoloji üretmenin merkezi olduğunun altını çizen Rektör Çelik bu üretimin yanı sıra üretilen ürün, bilgi ya da hizmeti insanlığın faydasına sunmak bulunduğu bölgeyi ve bölge insanını kalkındırmanın da üniversitelerin temel görevleri arasında olduğunu ifade etti. Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı: “YÖK’ün Bilimsel Kalkınma odaklı bir yapılanması var. Biz Uşak’ın Üniversiteyiz ve Bilimsel Kalkınma Odaklı yapılanma ile ilgili üniversite olarak uzun zamandır çalışıyoruz. Üniversitemizdeki çalışmalarımızı Uşak’ın ve bölgemizin kalkınması, zenginleşmesi için neler yapabiliriz düşüncesiyle harekete geçirmeye çalışıyoruz. Bölüm, program, fakülte ve araştırma merkezlerimizi bu doğrultuda yapılandırıyoruz.

Üniversitemiz bu amaç doğrultusunda bölgesiyle hareket eden Uşak’a değer katmak, Uşak’ın sorunlarına çözüm üretmek için seferber olmuş, araştırmalar yaparak, çalışmalar düzenleyerek çözüm önerileriyle bölgenin gelişimi için seferber olmuştur. Bu çalışmalarını yaparken Uşak Üniversitesi şehri açık bir derslik haline getirmiş, üniversitemiz adeta proje fabrikası olmuştur. Şehrin yaralarına parmak basmış bu yaraların sarılması için önemli çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Bu projeyle de Uşak sanayisinin en önemli sorunlarından olan kalifiye eleman ihtiyacı bir nebze olsun giderilmiş olmakla birlikte 120 işsiz gence verilecek KOSGEB belgesiyle bu işi olmayan gençlerimize de iş kurma yolu açılmış olacaktır. Üniversitemiz böyle projeler üretmeye bölgenin sorunları için çalışmaya devam edecektir. Bu anlamda böylesine önemli bir projeye üniversitemize ve şehrimize kazandıran Karahallı Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Sibel Özafşarlıoğlu Sakallıya ve projede emeği geçen diğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Böyle önemli projeler üreten üniversitesine şehrine bölgesine ve ülkesine değer katan her arkadaşımızın daima destekçisi olduğumuzu buradan tekraren ilan ediyorum.”

Uşak Milletvekili Alim Tunç ise Uşak Üniversitesi’nin böylesi bir projeyle bütün paydaşları bir araya getirmesinden dolayı herkese teşekkür ederek konuşmasında şunları belirtti: “2004 yılında Uşak Üniversitesi’nin gençlere ilgili bir programına katılmıştım. Bugün yine Uşak Üniversitemizin gençlerle ilgili bir projesine katılmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bugün burada tüm paydaşlarla bir arada hep birlikte Uşak’ın sorunları ile ilgili birlik ve beraberliği sağlayan bir projenin açılışını yapıyoruz. Bu önemli projede çalışan ve projeye emek veren herkese teşekkür ediyorum. Uşak Türkiye’de müteşebbis ruhu en fazla olan illerden biri. Hep devletten bir şeyler beklenir ama kendi kaynaklarımızı ve değerlerimizi bir araya getirerek de önemli fırsatlar yakalanmaktadır. Millet-devlet el ele neler başaracağımızın örneklerini bugün yaşıyoruz. Gençlerimizin önünü açacak bu projenin “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” sloganı çok güzel bir slogan. Gençlerimizin önünü açarsak, işsizliği ortadan kaldırırsak gençlerimiz mutlu olacaktır. Öz kaynaklarımızın değerlendirileceği projelere ve çalışmalara her zaman destek vereceğimi buradan bir kez daha belirtmek isterim.”dedi.

Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu projesinin yürütücüsü Öğretim Görevlisi Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı yaptığı konuşmada proje hakkında bilgi verdi. Öğr. Gör. Sibel Özafşarlıoğlu Sakallı proje süresinin 12 ay olduğunu söyleyerek “Projemizin ilk temellerini 2012 yılının son aylarında attık. O tarihte tekstil mühendisliğinde ki bölüm hocalarımızla, Uşak OSB Müdürlüğü ve Uşak İŞKUR Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizin ana fikrini oluşturduk. Sürecin uzun ve yorucu olduğu yaklaşık 32 aylık bir süre sonunda projemiz onaylandı ve 1 Mart 2016 tarihi itibari ile de proje faaliyetleri için çalışmalara başladık.

Projemizin süresi 12 ay olup, toplam bütçesi 373.843 Euro (Yaklaşık 1.235.000TL)’dir. Projemizin verimli bir şekilde yürütülmesi ve başarılı olması için ortağımız olan Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün desteği bizim için önemlidir. Dokuma Makineleri Operatörlüğü eğitimlerimiz 31 Ağustos 2016 tarihinde başlamış olup şuanda da devam etmektedir. Dokumacılık eğitimlerinin uygulamalı olarak yürütüldüğü Kanuni Sultan Süleyman Endüstri Meslek Lisesine destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Dokumacılık eğitimlerinde başarılı olan kursiyerlerimizin iş istihdamı konusunda hem Karahallı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün hem de Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün desteklerini her zaman beklemekteyiz. Bu süreçte Dokuma Makinesi Operatörlüğü eğitimi ve Girişimcilik eğitimleri için desteğini sunan ve aynı zamanda projemizde iştirakçimiz olan Uşak İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Uşak Müdürlüğüne teşekkür ederiz. Projemiz bünyesinde kurulacak olan Kariyer Geliştirme Merkezinde kariyer uzmanlarımız tarafından hem üniversite öğrencilerimize hem de Uşak ilindeki gençlere açık iş fırsatları ve kariyer planlama konusunda danışmanlık hizmetleri verilecektir. Projemiz sürecinde kurulması planlanan bir diğer faaliyet ofisimiz ise Eğitim-Tasarım Merkezidir. Merkezimizde, proje kapsamında almayı planladığımız yaklaşık 150.000 TL maliyetindeki Rapierli Dokuma Makinesi, eğitim süresinde kursiyerlerimizin kullanımına sunulacaktır. gerek projemizin hazırlanma aşamasında gerekse projemizin çalışma faaliyetlerindeki desteklerinden dolayı başta Sayın Rektör Hocam Prof. Dr. Sait Çelik olmak üzere tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER