porno izle - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - UŞAK'A  BU MU YAKIŞIYOR? | Uşak Haber
gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

UŞAK’A  BU MU YAKIŞIYOR?

Uşak, Ege Bölgesi’nin İç Ege bölümünde yer alıyor. Güzel bir Anadolu şehri. Bana göre en güzeli. Doğduğum, doyduğum yer. Küçükken, Uşak sadece şu görünen yerler sanırdım. Uşak, avuç içi kadar yer derdim. Büyüdüm hala öyle sanıyordum. Gezme ve görme imkanım yoktu çünkü. Televizyonda görmüyordum. Gazetede okumuyordum. Tarihi ve geçmişi olmayan bir şehirdi sanki. Öyle mantar […]

UŞAK’A  BU MU YAKIŞIYOR?
27 Kasım 2017 - 23:09 'de eklendi.

Uşak, Ege Bölgesi’nin İç Ege bölümünde yer alıyor. Güzel bir Anadolu şehri. Bana göre en güzeli. Doğduğum, doyduğum yer.

Küçükken, Uşak sadece şu görünen yerler sanırdım. Uşak, avuç içi kadar yer derdim. Büyüdüm hala öyle sanıyordum. Gezme ve görme imkanım yoktu çünkü. Televizyonda görmüyordum. Gazetede okumuyordum. Tarihi ve geçmişi olmayan bir şehirdi sanki. Öyle mantar gibi ortaya çıkıvermiş.

Bir gün,  Allah bize araba nasip etti. Ben sevdiğim Uşak’la tanıştım. Onu bir kez daha sevdim. Ancak onun yaşadığı dışlanmışlık beni çok üzdü. Ulubey’de tarihi yerlerimizi görelim dedik. Düştük yollara. Düşmez olaydık. Git git yol bitmez. Yollar zaten gelmeyin –gitmeyin der gibi kötü. Nerden dönülecek, nerden gidilecek bir tabelayı kıskanmış bizim büyükler. “Kaybolduk, eyvah” derken harika bir yere vardık. Karşımızda  Blaundus (Sülümenli).Harika bir yer. Tarih hala yaşıyor ve size de yaşatıyor. Yaşanmışlıklar gözünüzde canlanıyor.

Yine bir gün, Beylerhan Köyü yollarına düştük. Köy girişinde Beylerhan Köprüsü yazıyor. Tarihimiz, haydi görelim dedik. Girdik köy yolundan. Başka tabela yok. Şaşırdık mı? Hayır. Şaşırmadık. Neyse. Sorduk köyden bi amcaya .”Şöyle gidin” dedi. Yine aynı şeyler. Git git bitmeyen yollar. Ha yollar biter de, işte belirsizlik insanı mahvediyor. Neyse. Yine acaba kayıp mı olduk derken köprü çıktı karşımıza. Beylerhan Köprüsü. Köprü yalnızlığı yaşıyor resmen. Sanki ceza almış gibi. Köprünün üstü yol, ama köprüye giden yol, yol değil. Arabanın tekeri içine girse, araba ters dönecek . O köprüye giden ve yol denen patika o kadar kötü. Ben söyleniyorum tabi. Bu güzellik tanıtılmaz mı? Şuraya  bi tabela konulmaz mı? Filan ,filan işte. Baktım orda eğilip-  bükülmüş ,yamulmuş küçük bir ok işareti var. Nasıl kızdım kendime anlatamam.! Köprüye bakım yapmış büyükler. Yapmasalar iyiymiş ya, neyse!

Tabi biter mi bizim macera? Bitmez. Bu hafta da dedik ki Altıntaş Kaya Evlerini bir görelim. Anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Aynı filmi yine seyrettik. Yol adeta Off Road yarış yolu. Yine hiçbir tabela yok. Bilgilendirme yok. Neyse yakınlarına ulaşınca yürüyüş de yaparak vardık. Altıntaş Kaya Evleri.

Yine, Uşak’ın muhteşem bir güzelliği. Cılandıras Köprüsü. Tarih, üzerinden bin yıllar geçse de hala aynı canlılıkla devam ediyor. Köprüyü görmeden önce onun çevresindeki yapılaşmaya bakmak lazım. Sadece para kazanabilme düşüncesiyle yapılan bir betonerme yapılaşması. Köprü çığlık atıyordu. Yanında (yerel halkın anlatışına göre) Uşak’ın değil Türkiye’nin ilklerinden bir elektrik santrali var. Kim farkında? Hiç kimse.

Gidiyorsunuz Uşak’ın kuzey taraflarına doğru. Tabiat harikası her yer. Western filmlerini kıskandıracak cinsten. Ama gidemiyoruz. Yol yok. Yolda işaret yok. Bakıyorsunuz uzakta bir tabela. Koşup sarılası geliyor insanın tabelaya. Ama bakıyoruz. Tabelada yazan  aynen şu…………….mahallesi. Nerenin mahallesi.? Eli mi ağrımış yazanın bilmiyorum. Yazsa ne güzel olmaz mıydı? Şu köyün şu mahallesi.

Gidiyorsunuz güney taraflarına. Aynı güzellik. Ancak, aynı bakımsızlık, aynı ilgisizlik.

Tarihi MÖ 4000 yılına dayanan benim güzel ama bahtsız Uşak’ım. Hep mi böyleydin sen yoksa.?

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER