gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Üniversitesi’nden Hakkında Çıkan Haberlerle İlgili Açıklama

Uşak Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada:08.08.2016 tarihinde Uşak’ta yayın yapan bir internet sitesinde ‘’Uşak Üniversitesi, beddua ile gündeme gelen üniversite ile eğitim bağı kurmuş’’ başlıklı sözde haber yapılarak üniversitemiz FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılmıştır.denildi. Açıklama şöyle: KAMUOYUNUN DİKKATİNE 08.08.2016 tarihinde Uşak’ta yayın yapan bir internet sitesinde ‘’Uşak Üniversitesi, beddua ile gündeme gelen üniversite ile eğitim bağı […]

Uşak Üniversitesi’nden Hakkında Çıkan Haberlerle İlgili Açıklama
08 Ağustos 2016 - 21:40 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada:08.08.2016 tarihinde Uşak’ta yayın yapan bir internet sitesinde ‘’Uşak Üniversitesi, beddua ile gündeme gelen üniversite ile eğitim bağı kurmuş’’ başlıklı sözde haber yapılarak üniversitemiz FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılmıştır.denildi.
usk-uni
Açıklama şöyle:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

08.08.2016 tarihinde Uşak’ta yayın yapan bir internet sitesinde ‘’Uşak Üniversitesi, beddua ile gündeme gelen üniversite ile eğitim bağı kurmuş’’ başlıklı sözde haber yapılarak üniversitemiz FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılmıştır. Uşak Üniversitesi misyonu gereği bilgi üretmeye üretilen bilgiyi bölgesi ve ülkesinin faydasına sunan bir kurumdur. Yıl içerisinde bir çok sempozyum daveti alan üniversitemiz; öğretim üyelerimizin bu sempozyumlardan haberdar olabilmesi için üniversitemizin sitesinde bu tür yayınlara tüm diğer üniversitelerde olduğu gibi yer vermektedir. Üniversitemiz söz konusu sempozyumun düzenleyicisi olmadığı gibi bu sempozyumla da hiçbir yakınlığı bulunmamaktadır.

Haberde geçen Üniversitemiz öğretim üyelerinden, M. Ç, 2015 yılında yapılan sempozyumun düzenleme kurulunda yer almadığı gibi bahsi geçen sempozyumla hiç bir ilgisi bulunmamaktadır.

Art niyetli insanların gerçekle hiçbir alakası olmayan bu tarz haberler yapması üniversitemiz nezdinde Uşak halkını da incitmektedir. Araştırılmadan sosyal medyadan beslenerek masa başında doğruluğu sorgulanmadan yapılan bu tür haberlere vatandaşlarımız ilgi göstermeyecektir. Gazetecilik eğitimlerinde verilen etik gazetecilik ilkelerine tamamen aykırı olan, kurumumuzun görüşü alınmadan, haberin doğruluğu ilgili kaynaktan sorgulanmadan yapılan bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığı, bilgi kirliliğine başvurarak kamuoyu vicdanını zedeleyici asılsız bir haber olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER