gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Üniversitesinden Duyuru

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Sait Çelik ,15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak hakkında çıkan iddialara yönelik basın açıklaması yayınladı. 15 Temmuz Tarihinde ülkemize demokrasimize, yöneticilerimize ve milletimize yönelik darbe girişimi, milletimizin milli refleksleri, kahramanca direnişi, yöneticilerimizin ve siyasal partilerimizin kararlı tutumları sonucunda püskürtülmüştür. Ülkemizi altın tepsi içinde batıya sunma girişiminde, “adamlarıyla birlikte batının hizmetinde […]

Uşak Üniversitesinden Duyuru
15 Ağustos 2016 - 22:41 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Sait Çelik ,15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak hakkında çıkan iddialara yönelik basın açıklaması yayınladı.

sait-celik

15 Temmuz Tarihinde ülkemize demokrasimize, yöneticilerimize ve milletimize yönelik darbe girişimi, milletimizin milli refleksleri, kahramanca direnişi, yöneticilerimizin ve siyasal partilerimizin kararlı tutumları sonucunda püskürtülmüştür. Ülkemizi altın tepsi içinde batıya sunma girişiminde, “adamlarıyla birlikte batının hizmetinde olduğunu” açıklayan taşeron örgüt FETÖ, millete ve vatana ihanetin şahikası (zirvesi) olarak Dünya Tarihi’ne geçmiş, işgalciler hain emellerine ulaşamamışlardır. Milletimiz 40 yıllık hazırlığın ardındaki ihanet hareketinin bu kalkışmasını, 12 saatte yere sererek mahv u perişan etmiştir. Tarihte örneği görülmeyen böylesine sinsi ve hain bir hareketin, iman, ihlas, cesaret ve şecaatle nasıl boşa çıkarılacağını göstermiştir. Milletimiz, devlete, vatana, demokrasiye ve liderine nasıl sahip çıkılacağının eşsiz bir modelini tüm dünyaya göstermiştir. Bu örneklik batı dünyasında, demokrasiye bağlı halk ve aydınlar nezdinde hayranlık uyandırmıştır. Bugün Amerika ve Avrupa’da sosyologlar, psikologlar, antropologlar darbe girişimi gecesi ve sabahında yaşananları, halkın kahramanca direnişinin görüntülerini seyrederek, bilimsel düzlemde anlamaya çalışıyorlar. Dünyanın beşten büyük olduğunu kabul etmek istemeyen egemenler, 16 Temmuzda görmek istedikleri manzarayı görememenin hüznü ve şaşkınlığı içindeler! Bütün dünya mazlumları ise gurur ve sevinç içerisindeler.

Kalkışmanın ardından gerek siyasilerimiz gerekse de toplumun tüm kesimleri birlik beraberlik mesajları vermiş, neticesinde de milletimiz güç birliği içerisine girerek tek vücut olmuştur. Bu birlikteliğin daim olması adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli siyasi faaliyetler ve üstün gayretler ortaya konmuş, her türlü ayrışmanın giderilmesi, beraberliğimizin devamlılığı için çalışılmış, FETÖ’nün darbe öncesi ülkede açtığı yaraların sarılması için yapılması gereken her şey yapılmıştır. 07.08.2016 da tüm yurtta ve Yenikapı’da bu birlik ve beraberlik mühürlenmiş ve tescillenmiştir.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından maalesef, bu birlik ve beraberlik ortamını zehirleme ve yok etme amacına hizmet eden darbe istismarcıları da harekete geçmiştir. Bazı yerel basın organlarından ve sahte twitter hesapları üzerinden daha önce Uşak Üniversitesi rektörlük seçimleri sürecinde yaptıkları gibi, şahsımı ve üniversitemizi FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışmışlardır. Şayet ihanet içermiyorsa, gaflet dalalet ve cinnet halinin göstergesi eylemleri ortaya koymaktan çekinmeyen, sözde vatan millet davası güttükleri iddiasında olan bir yapıyla karşı karşıya olduğumuz anlaşılmaktadır. Söz konusu hesaplarla ilgili isimleri geçen bütün personelimiz gerekli yasal takipleri başlatarak bu hesaplar ve bu hesapları yönetenler için dava açmışlardır.

Şehrimizde mevcut aynı şebekenin milletvekilliği, deri organize sanayi bölgesi gibi seçimlere de FETÖ Örgütüne benzer demokratik olmayan yol ve metotlarla müdahil olmaya çalışmaları yaygın bir iddiadır. Yakın zamanda yapılan Uşak Kent Konseyi seçimleri öncesi ve sonrası yaşananlar da aynı bağlamda değerlendirilebilir.

Şehrimizin kalkınması için oldukça önem arz eden ve şehrimizin en büyük marka değeri olan Uşak Üniversitesini ve üniversitenin nezdinde şahsımı bu tür kara propaganda faaliyetleriyle yıpratmaya çalışmak, şehre en büyük zararı vermektedir. Üniversiteyi nereden aldığım ve nereye getirdiğim vicdan ehli herkes tarafından bilindiği gibi, işin uzmanlarınca da ifade edilmektedir. Yine, üniversitemde FETÖ dâhil hiçbir guruba, devlet düzenini ve hiyerarşisini bozacak şekilde öbekleşme fırsatı vermediğimi, üniversiteyi hiçbir gurubun ve şahsın menfaat alanı haline getirmediğimi de takip edenler bilmektedir.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde darbe rantçılığına soyunarak kişisel ve grup çıkarı elde edeceğini ve FETÖ nün boşluğunu dolduracağını sanan, ancak kendi gruplarının adını kirlettiğini ve FETÖ’ye alet olduğunu fark etmeyen cahilleri ve gafilleri, dini, ahlaki ve insani açıdan ne yaptıklarını düşünmeye ve anlamaya davet ediyor, Yüce Allah(cc)’tan onlar için feraset ve basiret diliyorum. FETÖ nün oluşturmak istediği kaosa hizmet ederek, üniversitemizi ve üniversitemizde FETÖ temizliği için kurduğumuz komisyonu zan altına bırakmaya dönük, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan paylaşımları yapan hainleri ise şiddetle kınıyorum.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER