gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Üniversitesi’nde Kayıtlar Başladı

Tercihlerin gözde üniversitesi, yüzde yüz doluluk oranına sahip Uşak Üniversitesi’nde kayıt işlemleri başladı. 2016- LYS sonuçlarına göre yüzde yüz doluluk oranına ulaşılan Uşak Üniversitesi’ne ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler hariç, lisans ve ön lisans yerleştirmeleri ile toplam 6877 öğrenci kayıt yaptıracak. Ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler ile birlikte Uşak […]

Uşak Üniversitesi’nde Kayıtlar Başladı
17 Ağustos 2016 - 16:51 'de eklendi.

Tercihlerin gözde üniversitesi, yüzde yüz doluluk oranına sahip Uşak Üniversitesi’nde kayıt işlemleri başladı.

universite-kalip

2016- LYS sonuçlarına göre yüzde yüz doluluk oranına ulaşılan Uşak Üniversitesi’ne ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler hariç, lisans ve ön lisans yerleştirmeleri ile toplam 6877 öğrenci kayıt yaptıracak.

Ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler ile birlikte Uşak Üniversitesi’nin toplam öğrenci sayısının 30 binin üzerinde olması bekleniyor.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, 15 Ağustos 2016 tarihi itibariyle başlayan kayıtların 19 Ağustos 2016 tarihinde sona ereceğini söyledi. Bu sene de e-devlet yoluyla kayıtların online yapıldığını söyleyen Rektör Çelik öğrenci odaklı eğitime inandıklarını ve yapılan her çalışmanın öğrencilerinin memnuniyeti için olduğunu aktararak bunun tercihlere de yansıdığını belirtti. ÖSYM sonuçlarını değerlendiren Rektör Prof. Dr. Sait Çelik “ÖSYM sonuçlarına göre ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler hariç Üniversitemize toplam 6877 öğrenci yerleşti. Bunun 4 bin 134’ü lisans, 2 bin 743’ü ise ön lisans öğrencisidir. Diş Hekimliği Fakültemiz, Eğitim Fakültemiz, Fen Edebiyat Fakültemiz, İletişim Fakültemiz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz, Sağlık Yüksekokulumuz, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz, Adalet Meslek Yüksekokulumuz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulumuz, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz ve Ulubey Meslek Yüksekokulumuzun kontenjanları yüzde 100 dolmuştur. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz, Mühendislik Fakültemiz ve diğer meslek yüksekokullarımızın boş kalan kontenjanlarının da ek yerleştirme ile dolmasını bekliyoruz ”dedi.

Uşak Üniversitesi’nin uluslararası öğrencileri ve hocalarıyla birlikte bir dünya üniversitesi olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden biri olan Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Öğrenci Çarşısı, Kapalı Spor Kompleksi ve açık spor tesislerinin öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını her yönüyle karşıladığını ifade etti. Ayrıca yapımı devam eden Kongre Kültür Merkezi, Öğrenci Yaşam Merkezi ve stadyumun en kısa zamanda öğrencilerimize ve Uşak’a hizmet vermeye başlayacağını belirten Rektör Çelik şunları aktardı: “Uşak Üniversitesi her yönüyle 2016-2017 Akademik yılına hazır. Ülkemizin her yerinden aileler çocuklarını bize emanet ediyor. Biz Uşak Üniversitesi Ailesi olarak en donanımlı şekilde gençlerimizi hayata hazırlıyoruz. Uşak Üniversitesi’ni tercih eden gençlerimizi tebrik ediyorum.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER