gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Üniversitesi’den Duyuru

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü basında son zamanlarda çıkan haberlerle ilgili basın duyurusu  yayımladı. Özellikle son dönemlerde Üniversitemiz ve üniversitemizin birimlerine yönelik kaynağı belli olmayan, gerçekle ilgisi olmayan bir takım isnatlar ortaya atılarak üniversitemiz yıpratılmaya çalışılmaktadır. Şehrimizin gelişimi ve değişimi için gece gündüz çalışan, ülkemize katma değer üretmek için bütün gayretini sarf eden özellikle son yıllardaki yatay […]

Uşak Üniversitesi’den Duyuru
29 Ağustos 2016 - 17:58 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü basında son zamanlarda çıkan haberlerle ilgili basın duyurusu  yayımladı.

usak-universite

Özellikle son dönemlerde Üniversitemiz ve üniversitemizin birimlerine yönelik kaynağı belli olmayan, gerçekle ilgisi olmayan bir takım isnatlar ortaya atılarak üniversitemiz yıpratılmaya çalışılmaktadır. Şehrimizin gelişimi ve değişimi için gece gündüz çalışan, ülkemize katma değer üretmek için bütün gayretini sarf eden özellikle son yıllardaki yatay ve dikey büyümesiyle bilim dünyasında dikkatleri üzerine çeken üniversitemizi bu şekilde yıpratmaya çalışmak şehrimiz adına kaygı vermektedir.

19.12.2015 tarih ve 29567 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 07.12.2015 tarihli ve 2015/8284 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve T.C. Sanayi Bakanlığı Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün onayı ile kurulan , tüzel kişiliği Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin 29.03.2016 tarih, 9042 sayılı nüshasında ve Afyonkarahisar Ticaret Sicil Memurluğu’nun 23.03.206 tarih ve 13540 sicil numarası ile tescil ve ilan edilen Zafer Teknopark A.Ş ye yönelik mesnetsiz iddialar kamuoyunda dile getirilerek üniversitemiz yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Söz konusu teknoparkı FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirerek Teknoparkta FETÖ mensubu şahıslar olduğunu ve buradan kazanacakları parayı cemaate kaynak olarak kullanacakları iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Zira şirketin kuruluşu 29. 03. 2016 itibariyle gerçekleşmiş ve kuruluş tarihinden bu güne kadar ne FETÖ ‘ye ait bir kuruluş ne de üniversitemizden akademik bir personel Teknopark şirketinin ortakları arasında yer almamıştır. Ayrıca Teknopark A. Ş. kâr amacı taşımayan bir kuruluş olup elde etmediği kârı nasıl FETÖ’ye aktaracağı da iddiaların ne kadar gayri ciddi olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Üniversiteler, araştırma kurum kuruluşları ile üretim sektörlerinin işbirliği sağlanarak, ülke sanayinin uluslararası rekabet edilebilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulması maksadıyla teknolojik bilgi üretmek, üründe ve üretim yöntemlerinde yenilik geliştirmek, ürün kalitesini ve standardını yükseltmek, verimliliği artırmak, üretim maliyetlerini düşürmek, teknolojik bilgiyi ticarileştirmek, teknoloji yoğun üretim ve girişimciliği desteklemek, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunu sağlamak, bilim ve teknoloji yüksek kurulunun kararları da dikkate alınarak teknoloji yoğun alanlarda yatırım olanakları oluşturmak, araştırmacı ve vasıflı kişilere istihdam alanları oluşturmak, teknoloji transferlerine yardımcı olmak ve yüksek/ ileri teknoloji sağlayacak yabancı sermayenin ülkeye girişini hızlandıracak teknolojik alt yapıyı sağlanması amaçlanarak kurulan Teknopark A.Ş. yi FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirmek bölgenin kalkınması için lokomotif görevi üstlenecek olan bu birime karşı yapılan büyük bir haksızlıktır.

Amacı bölgeye değer katmak, istihdam alanları oluşturmak , geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için bütün enerjisini kullanan üniversitemiz bu tür asılsız ve yalan iddialara aldırmadan misyonunun gereğini yerine getirmeye tüm motivasyonuyla devam etmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER