gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleşti

Uşak Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni 7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti. Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde yapılan açılış törenine Uşak Vali Vekili Sait Topoğlu, AK Parti Uşak Milletvekilleri Av. Mehmet Altay ve Dr. Alim Tunç, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Hayırsever İşadamı Atasay Kamer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman […]

Uşak Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleşti
08 Ekim 2016 - 16:43 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni 7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşti.

akademik-acilis

Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde yapılan açılış törenine Uşak Vali Vekili Sait Topoğlu, AK Parti Uşak Milletvekilleri Av. Mehmet Altay ve Dr. Alim Tunç, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Hayırsever İşadamı Atasay Kamer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Uşak Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreninde yaptığı konuşmasına kadim milletimizin tarihinde milat sayılabilecek, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak başladı.  15 Temmuz milli iradeye darbe teşebbüsünden de öte bir işgal denemesiydi. O gece küresel güçler 40 yıl emek verdikleri, besleyip büyüttükleri hain FETÖ yapılanmasını uçaklarla, tanklarla, toplarla milletin üzerine saldırttılar. Aziz milletimiz, feraseti ve basiretiyle kurulan tezgâhı anında fark etti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sokakları, meydanları doldurdu. “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh tüm vatandır,” diyen Gazi’nin anlayışıyla, tüm vatana etten duvar ördü.  Millet vatanını ve iradesini hainlere çiğnetmedi.”dedi.

Açılış töreninde konuşan Ak Parti Uşak Milletvekilli Mehmet Altay, 10. Yılında, yaklaşık 32 bin öğrencisi ve nitelik açısından gelişmişliği ile Uşak Üniversitesi’nin gelecek nesillere büyük değerler katacak bir üniversite olduğunu belirterek Uşak Üniversitesi’nin bugün gelinen noktada akademisyenlerinin gayret ve

fedakarlıklarının büyük rol oynadığını, bu büyük fedakarlık ve gayretin gelecekte de artarak devam edeceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.

AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç açılışta yaptığı konuşmada bugün burada hem mutluluk hem de heyecan yaşadığını ifade ederek 2002 yılında Uşak Üniversitesi ailesi ferdi olarak milletvekili olduğunu belirtti. Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Uşak Devlet Hastanesiyle ortak kullanımına dair afilasyonun imzalandığını söyleyen Alim Tunç afilasyonun hem üniversiteye hem de Uşak’a hayırlı olmasını diledi.

Atasay Kamer konuşmasına fahri doktora almasının ardından yeniden Uşak Üniversitesi’nde olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Açılış dersinde “Başarıya” dikkat çekeceğini söyleyen Atasay Kamer bu topraklarda doğup, üretip, kazandığını, başarılar elde ettiğini, başarısızlıklar da yaşadığını anlatarak insanın tecrübelerini gençlere aktarmasının önemli olduğunu ifade etti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER