gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Uşak Takımı Türkiye İkincisi

Ata sporu olan ciridin hak ettiği yerde olması amacıyla yapılan yatırımlar  meyvelerini verdi. 2015 yılında Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik başarısı elde ederek Erzurum hegemonyasını kıran Belediye, bu yılda aynı başarıyı tekrar etti. Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte ciride yaptıkları yatırımların faydalarını almaya başladıklarını belirtti. Cahan, “İlimizin cirit kulüpleri desteklerimizle Türkiye’de söz sahibi olmaya başladılar” ifadesini kullandı. […]

Uşak Takımı Türkiye İkincisi
31 Ekim 2016 - 17:02 'de eklendi.

Ata sporu olan ciridin hak ettiği yerde olması amacıyla yapılan yatırımlar  meyvelerini verdi. 2015 yılında Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik başarısı elde ederek Erzurum hegemonyasını kıran Belediye, bu yılda aynı başarıyı tekrar etti.

cirit-kupa

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte ciride yaptıkları yatırımların faydalarını almaya başladıklarını belirtti. Cahan, “İlimizin cirit kulüpleri desteklerimizle Türkiye’de söz sahibi olmaya başladılar” ifadesini kullandı.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Cirit Şampiyonası’na Uşak Belediyesi katkısıyla katılan Bir Eylül Atlı Spor Kulübü tüm rakiplerini eleyerek çıktığı final müsabakasında Erzurum’un Akıncılar Atlı Spor Kulübü’ne takımına 24.5- 20 skorla yenilerek ikinci oldu. Türkiye şampiyonunun belirleneceği son maçta Belediye Başkanı Nurullah Cahan da hazır bulunarak takımına destek verdi. Ayrıca final müsabakasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da bulunurken, heyecanlı mücadeleyi Başkan Cahan’la birlikte takip ettiler.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Ata sporumuz ciridimiz için verdiğimiz emeklerin karşılığını alıyoruz” dedi. Cahan şunları kaydetti: “İlimizin marka değerlerinden birisi olan ciride desteklerimiz devam ediyor. Amacımız Türkiye’nin en çok kulüp sayısına sahip olan kentimizin bu konuda zirvede yer almasıdır. Bu nedenle cirit kulüplerimizle sürekli istişare içinde bulunuyoruz. Yapabileceklerimizi ortak akıl ile belirleyerek bir yol haritası çıkarıyoruz. İşte tüm bu emekler ise4 meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik kazanan ekiplerimiz bu yıl da Türkiye ikincisi oldular. Daha önce bu başarılara hasrettik. Şimdi gelecek yıllarda başarımızı şampiyonluk kazanarak taçlandıracağız” .

cirit

Uşak Belediyesi’nin kentte sporun sevilmesi adına çalışmalar devam edeceğine işaret eden Cahan, “İlimizde sporun sevilmesini önemsiyoruz. Yeni, neslin spor ile yoğrulması ve spora yönelmesi her zaman değerlidir. Bu nedenle başarıların yeni neslin spora yönelmesinde altın bir rol alacağını biliyoruz. İlimizin sporun başkentleri arasında yer alması için bu doğrultuda hareket edeceğiz. Spor ile ilgili her projede desteklerimiz sürecek” dedi.

Karşılaşmaların sonunda dereceye giren takımlara ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan verdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER