gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

TİCARET BORSASI MECLİSİNDEN GÜNDEME DAİR BASIN AÇIKLAMASI

Uşak Ticaret Borsası Meclisi olağan Ağustos ayı toplantısında, gündemi değerlendirdi.

ticaret-borsasi

Son günlerde Ülkemizin karşılaştığı başta hain darbe girişimi sonrasında Fetö terör örgütüne yönelik adli sürecin başlaması ,ve akabinde gelişen sınır ötesi harekat yakinen takip edilmektedir.

İş dünyası bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen finans piyasalarındaki sakinlik başta olmak üzere ,emtia piyasalarında olağanüstü dalgalanmalarla karşılaşılmamış ,rutin ticaretin dışında olağanüstü bir sıkıntı görülmemiştir.

Tüccar ve sanayici bir an önce normal gündeme dönmek ,üretmek,satmak,istihdam yaratmak için gereken bütün şartları ve imkanları gözetmektedir.

Bizler iş dünyası olarak ülkemizin üretmeye ve kazanmaya çok ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz. Terör le mücadele bundan sonra ülke gündeminden çıkartılmalı kolluk ve adli kuvvetlere bırakılmalıdır.

Özellikle ticaretin içine sızmış olan Fethullahçı terör örgütü nün finans başta olmak üzere ,sivil toplum kuruluşları ve diğer sektörlerden ayrıştırılması ,gerçek anlamda ticaretini üretimini yapan tüccar ve sanayicinin mağduriyetinin giderilmesi önem arz etmekte dir.

Fethullah çı terör örgütü mensubu işadamlarına yönelik gözaltı süreçlerinde iş dünyasının hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulması ,firmalara kayyum atamaların da başka firma alacak verecek ilişkilerin de mağduriyetler yaşanmamasının önem ve hassasiyetinin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Son olarak komşumuz Suriye topraklarına mazlum yöre halkının haklarını korumak ve sınır güvenliğimizi sağlamak amacı ile başlatılan askeri harekatın bir an önce başarı ile sonuçlanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının zaferle dönmelerini temenni etmekteyiz.

25 Ağustos 2016 - 19:12 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.
Etiketler :
Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek  Ziyareti Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek Ziyareti
Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu
Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam
Çevre Yolu İle Termal Gelişecek Çevre Yolu İle Termal Gelişecek
Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak
Biletler Kombine Taraftar Tribüne Biletler Kombine Taraftar Tribüne
SON DAKİKA