gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

SAHTE POLİS SUÇÜSTÜ YAKALANDI!

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü bu defa da sahte polislere operasyon düzenledi. Emniyete dolandırıldığı gerekçesiyle şikâyete gelen N.E. isimli bayan, kendisini telefonla arayıp ve polis olarak  tanıtan bir şüphelinin, “evinde bulunan altın ve paralar hırsızlık malı olabilir. Göndereceğim polise altın ve paraları ver”dediğini,kendisini de korkuyla, evine gelen şüpheli şahsa bir poşet içerisinde 4 adet bilezik […]

SAHTE POLİS SUÇÜSTÜ YAKALANDI!
04 Kasım 2016 - 17:07 'de eklendi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü bu defa da sahte polislere operasyon düzenledi.

dolandiricilik

Emniyete dolandırıldığı gerekçesiyle şikâyete gelen N.E. isimli bayan, kendisini telefonla arayıp ve polis olarak  tanıtan bir şüphelinin, “evinde bulunan altın ve paralar hırsızlık malı olabilir. Göndereceğim polise altın ve paraları ver”dediğini,kendisini de korkuyla, evine gelen şüpheli şahsa bir poşet içerisinde 4 adet bilezik ile 1 adet büyük altın verdiğini söyledi.Emniyette eşkâli tespit edilen şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

Şüphelinin  Banaz İlçesinde olduğu tespit edilince , ekipler takibe aldı. Aynı dolandırıcılık yöntemiyle başka bir bayandan poşet alarak uzaklaştığı esnada,şüpheli kişi suçüstü yakalandı. Poşet içerisinde H.I. isimli bayana ait olduğu tespit edilen 4 adet bilezik, 8 adet yarım ata altın, 1 adet tam ata altın ile 20.855 TL. para ele geçirildi.

Her iki olayın şüphelisi A.D.(31) olayları kendisinin gerçekleştirdiğini ancak başka bir ilde bulunan A.Ö.(36) isimli şahsın kendisini yönlendirdiğini ve ilk dolandırıcılık olayındaki altınları satarak parasını bu şahsa gönderdiğini belirtti.Olaylarla ilgili tahkikat devam ediyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER