gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Ruanda’nın Geleneği Umuganda Ağaç Dikimi Uşak’ta da Yaşatılacak

TBMM Ruanda Parlamentolararası Dostluk Grubunun daveti üzerine Uşak’a gelen Afrika’daki 21 ülkenin büyükelçileri, ağaç dikim törenine katıldı, seramik, tekstil ve deri fabrikalarını ziyaret etti.
 
Büyükelçiler, Değirmendere mevkisinde Ruanda’da gelenek olarak yaşatılan Umuganda Ağaç Dikim Töreni’ne katıldı.
Vali Salim Demir, burada yaptığı konuşmada, büyükelçilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ruanda’da her fert yılda mutlaka en az iki ağaç dikimi yaparmış. Hafta sonları gerçekleştirilen ağaç dikim törenlerine ‘Umuganda’ denirmiş. Biz de bugün burada dostluğumuzu pekiştirmek amacıyla ağaç dikeceğiz.” dedi.
Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza ise ülkesinde ağaç dikimine büyük önem verildiğini, bu şekilde dünyayı korumayı amaçladıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından ağaç diken büyükelçiler, bunların üzerine isimlerinin yazılı olduğu künyeleri astı.
Büyükelçiler, daha sonra Uşak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tekstil ve seramik fabrikaları ile Uşak Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki deri firmalarını gezdi.
TBMM Ruanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç ise gazetecilere yaptığı açıklamada, iki günlük ziyaretin oldukça verimli geçtiğini belirtti.
Ziyaretle Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında siyasi, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesini amaçladıklarını ifade eden Tunç, “Büyükelçiler kentimizin ekonomik gücünü gördü, özellikle tekstil sektörüne ilgi gösterdi. Ümit ediyorum bu tür etkinlikler, ülkeler arası ticaretin gelişmesine vesile olacak.” dedi.
28 Ekim 2017 - 18:37 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.
Etiketler :
Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek  Ziyareti Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek Ziyareti
Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu
Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam
Çevre Yolu İle Termal Gelişecek Çevre Yolu İle Termal Gelişecek
Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak
Biletler Kombine Taraftar Tribüne Biletler Kombine Taraftar Tribüne
SON DAKİKA