gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Rektör Çelik, AA’nın “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” Kitabını Dağıttı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, 2016-2017 akademik yılı yeni kayıtlarını yerinde inceleyerek Anadolu Ajansı’nın (AA), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabını dağıttı. Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, 2016-LYS sonuçlarına göre Uşak Üniversitesi’ni tercih ederek kayıt yaptıran öğrencileri […]

Rektör Çelik, AA’nın “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” Kitabını Dağıttı
18 Ağustos 2016 - 19:28 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, 2016-2017 akademik yılı yeni kayıtlarını yerinde inceleyerek Anadolu Ajansı’nın (AA), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin kronolojisini ve darbe girişimi sonrası tepkileri ele alan “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabını dağıttı.

darbe-kitabi

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, 2016-LYS sonuçlarına göre Uşak Üniversitesi’ni tercih ederek kayıt yaptıran öğrencileri tebrik ederek Anadolu Ajansı’nın “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” adlı kitabı hakkında bilgi verdi.

Rektör Çelik Anadolu Ajansı’nın vatandaşları darbe girişimine dair bilgilendirmek adına çıkardığı “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabının gelecek nesillerin ders çıkaracakları bir yayın olduğuna dikkat çekerek “Fotoğraflarıyla ve yazılarıyla darbe girişimi gecesini ve sonrasını anlatan bu yayın gelecek nesillerin ders çıkaracağı bir yayındır. Üniversiteler olarak gençlerimize Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ/PDY) ülkemize, milli birlik ve beraberliğimize nasıl kastettiğini anlatmamız gerekiyor. Gençlerimize Milletimizin bu darbe girişimini birlik beraberlik içinde daha da güçlenerek bertaraf ettiğini anlatıyoruz. Anadolu Ajansı’nın “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitabı ülkemizdeki işgal girişimine karşı Türk halkının sokaklara çıkarak direnmesi, muhalefet liderlerinin ve medyanın darbeye karşı ortak tavrı, tüm dünyadan siyasetçilerin darbe girişimine yönelik tepkileri ile Türkiye’ye destek açıklamaları, darbeye direnirken şehit düşenler ve yaralananlar, darbe girişimi sonrası gözaltılar, açığa almalar ve tutuklamalar, 20 Temmuz itibarıyla ortaya çıkan rakamlar gibi birçok önemli bilgi ve fotoğrafı paylaşarak 15 Temmuz gecesine ve sonrasına dair önemli ve aydınlatıcı bilgiler içeriyor. Anadolu Ajansı’nı tebrik ediyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Üniversiteler devletimizin içine sızarak hain emellerine ulaşmak isteyen bu yapılara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Bu kapsamda bu yapılarla işbirliği içerisinde olan devletimizin birlik ve bütünlüğüne kast edenler üniversitelerimizde de barınamayacaktır.”dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER