gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN UŞAK’A MÜJDE…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Uşak’ta gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

Uşaklı sanayicilerin yıllardır sabırsızlıkla beklediği Uzundere Barajı’nı tamamladıklarını müjdeleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nin su ihtiyacını karşılayacak olan barajın gövde dolgusu tamamen bitti ve havzada su tutulmaya başlandı. Uzundere Barajı, Uşaklılara sadece su değil aynı zaman da iş imkanı da sağlayacak” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nin su ihtiyacını karşılamak maksadıyla tesis edilen Uzundere Barajı’nın gövde dolgusu bitti. Temelden 29,5 metre yüksekliğinde inşa edilen baraj 3 milyon 117 bin metreküp depolama hacmine sahip bulunuyor. Ülke ekonomisine her yıl milyonlarca lira katkı sağlaması planlanan baraj havzasında su tutulmaya başlandı.

Uşak Sanayisinin gözbebeği olacak bu önemli projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Uşak Organize Sanayi Bölgesine her yıl ortalama 3 milyon 15 bin metreküp sanayi suyu temin edeceğiz. Bu su aynı zamanda binlerce kişiye iş imkanı da sağlayacak. Uşak üretecek, hem Uşaklılar hem de bütün Türkiye kazanacak” diye konuştu.

14 Temmuz 2017 - 12:28 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.
Etiketler :
Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek  Ziyareti Uşak Üniversitesi Öğrencierinden Afrin’e Destek Ziyareti
Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu Halk Oyunları Yarışmalarında Uşak İl Birinciliği HOKAD’ın Oldu
Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam Muratbey Uşak Bosna Hersek Kampı Son Hız Devam
Çevre Yolu İle Termal Gelişecek Çevre Yolu İle Termal Gelişecek
Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak Uşak’ın Öz Değerleri Mehmetçikle Buluşacak
Biletler Kombine Taraftar Tribüne Biletler Kombine Taraftar Tribüne
SON DAKİKA