Uşak Belediyesi, Şehre Yeni İçme Suyu Kaynakları Arıyor ...
  Atamızın Çizdiği Yolda Çalışmaya ve Üretmeye Devam Edeceğiz ...
  İzmir’de fahiş fiyatlı kiralama yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecek ...
  Uşak Cumhuriyetin Işığıyla Aydınlandı ...
  Uşak Üniversitesi ve MEB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı ...
  Başkan Çakın’dan Küresel Soruna Çözüm İçin ‘Adım At’ Çağrısı ...
  Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark’ta Başladı ...
  Uşak Üniversitesi Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralamasında ...
  Sokak Canlıları İçin Yeni Bir Umut ...
  RAKETLER “ZAFER” İÇİN KALKACAK ...


Uşak Belediyesi, Şehre Yeni İçme Suyu Kaynakları Arıyor

“SU VARSA HAYAT VAR” Uşak Belediyesi, Şehre Yeni İçme Suyu Kaynakları Arıyor Baltalı Gölü’nde İçme Suyu İçin İncelemeler Yapıldı
Bu haber 2020-11-09 17:16:54 eklenmiş.

Uşak Belediyesi şehrin içme suyu kaynaklarını çoğaltmaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor.

Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ve sonrasında gelişen pandemi sürecinde ortaya çıkan hijyen ve temizlik ihtiyacıyla birlikte, ülkemizde doğal kaynakların ve içme suyunun her geçen gün azalarak geleceğimiz için bir tehdit unsuru haline gelmesi; Uşak Belediyesini harekete geçirdi.

Pandemi süreci boyunca gerek şehirde yaptığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarıyla gerekse dar gelirli vatandaşları için sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı yardımlarla her kesimden takdir toplayan Uşak Belediyesi, geleceğimizin sorunu olan kuraklık konusunda çeşitli önlemler almak amacıyla içme suyu alanlarını genişletmek için çeşitli çalışmalara imza atıyor.

Bu çalışmalar kapsamında yeni içme suyu kaynağı sağlamak amacıyla Uşak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Baltalı Gölü’nde bugün bir çalışma gerçekleştirildi.

Dünyada ve doğal olarak ülkemizde gerçekleşen iklim değişiklikleri ve bundan kaynaklanan kuraklık dolayısıyla her geçen gün artan susuzluk sorununa çözüm aramak amacıyla gerçekleştirilen çalışmada, Baltalı Gölünde bulunan suyun içme suyu olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği konusunda çeşitli ölçümler yapıldı.

Çalışmaları yürüten Uşak Belediyesi Su ve Kanalizayson Müdürü Deniz Turgut; şehrimizde bir tane içme suyu barajı bulunduğunu belirterek, “Bildiğiniz üzere Küçükler barajı olarak adlandırdığımız barajımız hem içme suyu temin etmekte hem de tarımsal sulamada kullanılıyor. Şehrimizde içme suyuna yönelik olarak faydalanabileceğimiz başka bir barajımız maalesef bulunmuyor” dedi.

“Bizler Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü olarak Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın’ın talimatıyla havzada neler yapılabilir diyerek bugün burada bir çalışma başlattık” diyen Turgut, “Bu suyu buradaki halkımıza, bu havzaya, bu bölgeye nasıl kazandırabiliriz diyerek yola çıktık. Uşak İtfaiyesinden de personelimizin eşlik ettiği ekiplerimiz burada yaptıkları çalışmayla halkımıza ve havzaya daha verimli bir su kaynağı daha bulmak için çaba sarf ediyor” dedi.

“Bizim için içme suyu kadar, içme suyunun kalitesi de önemli”

Küçükler Barajı için birkaç tane projeye başvurduklarını belirten Turgut; “Darıderesi dediğimiz bölgeye kanalet yapılması için Başkan Beyden talimat aldık. Tabiî ki bu konu içme suyu ile ilgili olduğu için bizim a, b ve c planlarımızı her zaman hazır tutmamız gerekir. Özellikle bu salgın ve pandemi sürecinde içme suyu ile birlikte genel manada da suyun yeterlilik oranı ve suya ulaşımın önemi ortaya çıkmış oldu” diye konuştu.


DİĞER UŞAK HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 14°C 0°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 12°C 1°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 13°C 0°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz