Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark’ta Başladı ...
  Uşak Üniversitesi Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralamasında ...
  Sokak Canlıları İçin Yeni Bir Umut ...
  RAKETLER “ZAFER” İÇİN KALKACAK ...
  Kara Sinekle Mücadelede Yeni Dönem ...
  Yeni Nesil Üniversite: Uşak Üniversitesi Sizleri Bekliyor ...
  Maaş Gibi Burslar ...
  Piknik İçin Geldiler Kendilerini Parkurda Buldular ...
  Banaz'da Ciğerler Yandı. İki Ayrı Yerde Yangın ...
  Başkan Çakın’dan Kurban Bayramı Mesajı ...


BU PROJE İLE UŞAK NEFES ALACAK

Uşak Belediyesi tarafından kentin çehresini değiştirecek ve şehirde düzenli yapılaşmayı sağlayacak dev proje için önemli bir açıklama geldi.
Bu haber 2020-07-09 20:38:25 eklenmiş.

Kentin her yönüyle gelişimi için köklü projeler hayata geçirmeye hazırlanan Uşak Belediyesi, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’na ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada, özellikle kent merkezindeki çarpık yapılaşmanın düzenleneceği paylaşılırken, düzenleme yapılan bölgelerdeki mahalle sakinleri için de çok daha iyi bir yaşam alanı oluşturulacağı vurgulandı.

Açıklamada, “Şüphesiz, daha kaliteli konut ve yaşam bölgeleri tüm hemşehrilerimizin en temel hakkıdır.” ifadelerine yer verildi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından paylaşılan açıklama şöyle:

“Şehrimizin gelişmesi ve alt yapısından üst yapısına kadar her anlamda sağlam temeller üzerinde yükselmesi adına Uşak Belediyesi olarak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürmekteyiz. Kalıcı eserler, güçlü bir ön hazırlığın ve planlamanın eseri olacaktır düşüncesiyle, kentimizde, insanımızın yaşamına değer katacak projelerimizi hayata geçirmek üzere titiz bir planlama süreci yürütmekteyiz. Bu kapsamda, şehrimizin kuzeyinde yer alan çarpık yapılaşmanın düzenlenmesi, mevcutta niteliğini kaybetmiş, fiziksel ve çevresel yönlerden bozulmuş, zamanla eskimiş, sosyal ve ekonomik açıdan dışlanmış olan kentsel alanların dönüştürülmesi için tarafımızca çalışma başlatılmıştır.

Düzenli rezerv alanlar oluşturmaya ve kentin kuzeyini geliştirmeye yönelik olan projemizdeyse, eski yerleşim yerleri taşınmadan, bu alanlar üzerinde yapılacak her işlemin yeni problemler doğuracağı kaçınılmazdır. Bu sonucu tersine çevirmek ve bölge sakinlerimize çok daha iyi koşullar sunabilmek adına, şehircilik açısından en elverişli boş alanlar tespit edilerek, şehrimizde yeni düzenli gelişme alanları oluşturulması planlanmaktadır.”

KARAR UŞAK BELEDİYE MECLİSİ’DEN OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ: AĞAÇLAR KORUNACAK

“Alanda bulunan mevcut ağaçlarsa, Belediye Meclisimizde yer alan tüm partilerimizin ortak kararıyla tamamen korunacak, bu noktalarda kentin yeşil alan ihtiyacını arttırmaya yönelik uygulamalar yapılacaktır.

Şehrimizin gelişimi için Belediye Meclisimizce oy birliği ile alınan kararlar kapsamında: - Düzensiz yapılaşmaların yer aldığı bu alanların yeniden planlanması için, alanda yaşayan hak sahiplerinin yeni yapılaşma alanlarına taşınması ön görülmektedir.

- Bu düzenlemeyle birlikte, nüfus yoğunluğu kent merkezinden şehrin çeperine doğru kaydırılacak, düzenli kentsel gelişme alanları oluşturulacaktır.

- Oluşturulan bu alanların kent ile bağlantısı, mevcut 40.00 metre genişliğindeki yol, bu yola bağlanacak alt kademe yollar ve toplu ulaşım altyapıları ile sağlanacaktır.

- Alanda mevcutta ağaçlandırılmış olan alanlar ise tamamen korunarak bu alanlarda kentin yeşil alan ihtiyacını arttırmaya yönelik uygulamalar yapılacaktır.

- Dere yatakları, fiziki olarak yapılaşmaya uygun olmayan alanlar ve doğal bitki dokusu oluşmuş alanlar korunacaktır.

Yapılacak çalışma ile hem kent merkezindeki çarpık yapılaşma ve diğer sorunlar çözülecek, hem de bölge sakinlerimize çok daha iyi bir yaşam alanı oluşturulmuş olacaktır. Şüphesiz, daha kaliteli konut ve yaşam bölgeleri tüm hemşehrilerimizin en temel hakkıdır.

” DÖNÜŞTÜRELECEK ALAN KENTİ FERAHLATACAK

Kentsel dönüşüm uygulanması düşünülen mevcut konut alanlarının ise daha az yoğunluklu, ulaşım bağlantılarının çözüldüğü, açık alanlara yer verilen ve şehrin nefes almasını sağlayacak alanlar olarak planlanması öngörülmektedir.

Bu gerekçeler doğrultusunda 18/10/2019 tarih ve 372 sayılı Belediye Meclisi Kararı ile İlimiz, Merkez, Hacıkadem, Dikilitaş ve Karaağaç Mahalleleri sınırları içerisinde 272 Hektar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı teklifi kabul edilmiş ve Uşak Hacıkadem, Dikilitaş ve Karaağaç Mahalleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2389 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 11 Nisan 2020 tarihli ve 31096 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Projemizin ilimiz adına hayırlı olmasını diliyor, bu projeye destekleri nedeniyle meclisimizde bulunan parti gruplarımıza, hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz…”


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Salı Sisli Sisli 23°C 9°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 22°C 9°C

Perşembe Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 18°C 10°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz