Banaz'da Ciğerler Yandı. İki Ayrı Yerde Yangın ...
  Başkan Çakın’dan Kurban Bayramı Mesajı ...
  Kurban Kesim Noktaları ...
  Başkan Çakın Yeni Hizmet Binasını Tanıttı ...
  İmar Planının Üzerinde Hiçbir Değişiklik Yapılmadı ...
  Uşak Ak Partili Vekillere Mecliste Yeni Görevler ...
  Uşak Belediyesi'nden Duyuru ...
  Uşak’ta 15 Temmuz Destanı Anıldı ...
  Keşif Uçağı Düştü: 7 Şehit ...
  UŞAK BELEDİYESİ 15 TEMMUZ DESTANINI NOTALARDA YAŞATTI ...


Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca'nın Ramazan Bayramı Mesajı

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.
Bu haber 2020-05-23 09:19:16 eklenmiş.

Karaca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı şerifi bizlere bir defa daha yaşatan Yüce Allah’a hamdü senalar olsun. İçerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini barındıran, Kuran’ın indiği, af ve mağfiret ayı Ramazan’ı geride bırakmanın hüznünü yaşarken, bir bayrama daha kavuşmanın da sevincini taşıyoruz.

            Bu ramazan ayında da her ne kadar salgın hastalık sebebiyle camilerimizde ve iftarlarda Müslüman kardeşlerimizle bir araya gelemesek de evlerimizde ailelerimizle oruçlarımızı tutarak, namazlarımızı kılarak Rabbimizin rızasını kazanmaya gayret ettik.  Ramazan ayının bize kazandırdığı ve bu ayda uygulamakta daha da dikkatli olduğumuz sabır, paylaşma, yardımlaşma, hoşgörü, nezaket, ahlak gibi erdemleri Ramazan’dan sonraki dönemde de hayatımıza uygulamalı, Ramazan ayıyla birlikte kazandığımız bütün güzel hasletleri senenin tamamına yaymanın azim ve gayreti içinde olmalıyız. Ayrıca yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin de bayramı bayram gibi yaşamaları için onlara yardım elimizi uzatarak yanlarında olmalıyız.

            Müslüman Türk milleti olarak bizler bu mübarek günleri ve Ramazan ayını geride bırakırken ülkemizde birlik ve beraberliğimize kast edenler, huzurumuzu bozmak isteyenler yine sahnededir. İzmir’de camilerin frekanslarına sızılarak şarkı çalınması bu çirkin saldırıların son örneği olmuştur. Müslüman Türk milleti için önemli ve mübarek olan bu günlerde inançlarımıza ve dini değerlerimize yapılan bu saldırılar ne ilktir ne de son olacaktır. Haçlı zihniyetinin her zaman hedefinde olan milletimiz bu tür saldırılara karşı daima uyanık olmalı, Türk ve İslam düşmanlarına dik duruşunu sürdürmelidir. Biz Alperenler olarak var olduğumuz müddetçe huzurumuzu bozmak isteyenlere, birlik ve beraberliğimize kast edenlere, dini ve milli değerlerimize saldıranlara müsaade etmeyeceğiz. 

 

            Bu duygu ve düşüncelerle ağız tadıyla bayramlarını yaşayamayan, kan ve gözyaşının, esaretin hâkim olduğu başta Doğu Türkistan’a, Kudüs’e, Kırım’a, Myanmar’a, Türkmeneli’ne, Halep’e, Yemen’e, Batı Trakya’ya bu bayramın huzur ve kurtuluş getirmesini diliyorum. Ülkemizdeki salgın hastalığın bir an önce son bulması, bayramın ülkemize ve milletimize de huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, bütün milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.”


DİĞER SİYASET HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Pazartesi Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 29°C 18°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 32°C 17°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 33°C 18°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz