Uşak Belediyesi 5. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası’nda Kazanan Belli Oldu ...
  Genel Öz Değerlendirme Toplantısı ve Akademik Ödül Töreni Gerçekleştirildi ...
  Uşak Belediyesi’nden Can Dostlarına Özel Proje ...
  Uşak ve Ege Üniversitesi DTS Alanlarında Güçlerini Birleştirdi ...
  Uşak belediyesi akmonia voleybol turnuvası başladı ...
  Suriye İdlib'te Haddini AŞTI ...
  Uşak Emniyet Müdürlüğü ve Uşak Belediyesi'nden Örnek Davranışlar ...
  BAŞKAN ÇAKIN UŞAKLI HALK OZANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ ...
  Van'da ÇIĞ Afeti: 23 Ölü ...
  Uşak Valiliği'nden Meteorolojik Uyarı ...


Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı Uşak'a Geldi

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı bir dizi programı kapsamında Ege Bölgesi’nde Denizli, Aydın ve İzmir illerinin ardından Uşak’ı da ziyaret etti.
Bu haber 2020-01-24 20:16:32 eklenmiş.

Alperen Ocakları Genel Başkan Samet Bağcı, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sezer ve Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca ile birlikte Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’i ziyaret etti. Samet Bağcı ziyaretinde, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’e Ay-Yıldız işlemeli kilim hediye ederken, Bülent Şahin de Samet Bağcı’ya “El Dokuması Eşme Kilimi”  hediye etti.  Samet Bağcı il milli eğitim müdürlüğü ziyaretinin ardından Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığını ziyaret etti. Bağcı burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.

“İ’lay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Âlem ülküsüne gönül vermiş, “iki günü birbirine müsavi olan müslüman zarardadır” şuuruyla hesaba oturan, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” ölçüsünü hayatlarına amir kılan, “yediğin yok olur, yedirdiğin kalır; giydiğin yok olur, giydirdiğin kalır” düşüncesini gaye edinen, kendisini hem Hakk’a hem de halka adayan, “ölmeden önce ölünüz” ilkesine sahip iman abideleri; gündelik menfaatleri bir kenara bırakarak Hakk’ın davasına kendini adayan kıymetli dava arkadaşlarım!

Bilmenizi isterim ki, anlık ikbal ve gayeleri bir kenara bırakmış bu kutlu davanın neferleri olarak, dün olduğu gibi bugün ve yarın da inandığımızı yapmaya, bu uğurda bir olmaya, BİRLİK olmaya devam edeceğiz! Safları çok daha sıkı tutup, tarihin bize yüklediği sorumluluk bilinciyle hareket ederek, “Dicle kenarında bir kurt koyunu kapsa, ilahî adalet gider Ömer’den sorar onu” anlayışının gereği olarak tüm mazlum ve muzdariplere sahip çıkmayı kendimize vazife bileceğiz!

Bu noktada ölçümüz geçmişimiz ve inandıklarımız olacaktır. “Ahdine vefâsızlık eden herkes için kıyamet günü bir bayrak dikilip bu falanın vefâsızlık alâmetidir diye ilân olunacaktır.” (Buhârî, Cizye, 22; Edeb, 99; Hiyel, 99; Müslim, Cihâd, 11-17) Hadis-i Şerifi’ni şiar edinerek ihanetin gazabını hatırlatacak; Hz. Hamza’yı Şehit eden Hz. Vahşi’nin tevbesinin kabul edilerek son sahabe olduğunu da unutmayacağız.

Allah’ın izniyle; Nizam-ı Âlem ile vahdet ve evrenselliği, ümmet şuuruyla ehl-i imanı, özünde de milliliği kuşatan ve tüm bunları İ’lay-ı Kelimetullah amacına yönlendiren bu hareket, yeni bir medeniyetin öncüsü olacaktır. İşte o gün menfi beklentilerle bu dergahı terkedenlerin ahları vahlarına karışacak ancak dertlerine çare olmayacaktır! Ve inanıyorum ki bu sancak yakın zamanda sizlerin eliyle dalgalanacaktır!”


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
DİĞER SİYASET HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 16°C 3°C

Perşembe Yağışlı Yağışlı 13°C 6°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 11°C 4°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • Arşiv Arama
  - -
  
  Anket
  Uşak'ta Alt Yapı Sorunu Varmı
  Bilmiyorum
  Hayır Yok
  Evet Var
  
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz