Uşak Belediyesi 5. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası’nda Kazanan Belli Oldu ...
  Genel Öz Değerlendirme Toplantısı ve Akademik Ödül Töreni Gerçekleştirildi ...
  Uşak Belediyesi’nden Can Dostlarına Özel Proje ...
  Uşak ve Ege Üniversitesi DTS Alanlarında Güçlerini Birleştirdi ...
  Uşak belediyesi akmonia voleybol turnuvası başladı ...
  Suriye İdlib'te Haddini AŞTI ...
  Uşak Emniyet Müdürlüğü ve Uşak Belediyesi'nden Örnek Davranışlar ...
  BAŞKAN ÇAKIN UŞAKLI HALK OZANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ ...
  Van'da ÇIĞ Afeti: 23 Ölü ...
  Uşak Valiliği'nden Meteorolojik Uyarı ...


AYBEY İLKOKULU DURAKTA MATEMATİK ETWİNNİNG PROJESİ KAPSAMINDA UŞAK’TA ÖĞRENCİ AFİŞLERİNİ DURAKLARDA SERGİLEDİ

Kuruculuğu Osmaniye’de görev yapan matematik öğretmeni Mukaddes KARİP tarafından başlatılan Durakta Matematik etwinning projesi 81 il ve yurtdışında 5 ülkeden ortaklarıyla yürütülmektedir.Projenin Uşak’taki ortağı olarak Aybey İlkokulu 2H sınıfı öğretmeni Elif TEKİN tarafından Uşak basamağındaki çalışmaları yürütülmektedir.
Bu haber 2020-01-16 12:27:02 eklenmiş.

 

      Proje Uşak sorumlusu Elif TEKİN tarafından ‘Amacımız, eğlenceli çizimlerle matematiği daha ilgi çekici hale getirerek pozitif bakış açısı kazandırmak ve  matematiği  7’den 70’e herkese sevdirmek’ olarak dile getirilen Durakta Matematik projesinin ilk basamağı Eylül ayında Aybey İlkokulu öğrencileri tarafından matematik tanıtım afişlerinin duraklara asılmasıyla gerçekleştirilmişti. Projenin ilk adımının gerçekleştirilmesinin ardından öğrenciler müfredatla uyumlu olarak matematik derslerini yaptıkları çizimlerle hem daha eğlenceli hale getirmeye hem de eğlenerek matematik öğrenmeye başladılar. Öğrenciler , bu proje ile matematiğin sıkıcı olmaktan çıktığını, daha severek derse katıldıklarını, çizim yaparak becerilerinin  ve hayal güçlerinin geliştiğini, görsellerle kalıcı öğrenmeyi sağladıklarını belirttiler.

       Projenin ikinci basamağı olarak , Durakta Matematik ekibi tarafından 81 ilden ve yabancı ülke ortaklarından proje katılımcısı öğrencilerin yaptıkları çizimler proje ortak ürünü öğrenci afişleri tasarlandı ve duraklarda sergilenerek matematiğe karşı farkındalık oluşturulması sağlandı.

      Aybey İlkokulu müdürü Serkan UĞUR, müdür yardımcısı Halil ÖZKAN, proje sorumlusu Elif TEKİN , 2H sınıfı öğrenci ve velilerin katılımıyla Durakta Matematik projesinin ikinci aşaması olan öğrenci afişlerinin sergilenmesi Uşak duraklarında gerçekleştirildi. Kurdela kesimiyle durak açılışının ardından projeye katılan öğrencilere proje katılım ve başarı belgesi verildi. Renkli bir açılışa sahne olan Uşak Aybey İlkokulu Durakta Matematik eTwinning Projesi Öğrenci Afişleri Sergisinde öğrencilerin coşkuyla söyledikleri  ‘Durakta Matematik ‘ şarkısı ilgi çekti.

       Proje sorumlusu Elif TEKİN ‘Proje sayesinde öğrencilerde sosyal ve zihinsel açıdan güzel gelişmeler gözlemlediğini, matematiğe karşı olumsuz algının yıkıldığını, daha eğlenceli ve sevilen bir ders haline geldiğini, çizimlerin onları hem mutlu ettiğini hem öğrettiğini’ söyledi.’ Aynı zamanda projeye destek olan okul müdürü  Serkan Uğur’a, müdür yardımcısı Halil Özkan’a ,emeği geçen tüm öğrencilere  ve velilere teşekkürlerini belirtti.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 16°C 3°C

Perşembe Yağışlı Yağışlı 13°C 6°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 11°C 4°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • Arşiv Arama
  - -
  
  Anket
  Uşak'ta Alt Yapı Sorunu Varmı
  Bilmiyorum
  Hayır Yok
  Evet Var
  
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz