Uşak Belediyesi 5. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası’nda Kazanan Belli Oldu ...
  Genel Öz Değerlendirme Toplantısı ve Akademik Ödül Töreni Gerçekleştirildi ...
  Uşak Belediyesi’nden Can Dostlarına Özel Proje ...
  Uşak ve Ege Üniversitesi DTS Alanlarında Güçlerini Birleştirdi ...
  Uşak belediyesi akmonia voleybol turnuvası başladı ...
  Suriye İdlib'te Haddini AŞTI ...
  Uşak Emniyet Müdürlüğü ve Uşak Belediyesi'nden Örnek Davranışlar ...
  BAŞKAN ÇAKIN UŞAKLI HALK OZANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ ...
  Van'da ÇIĞ Afeti: 23 Ölü ...
  Uşak Valiliği'nden Meteorolojik Uyarı ...


Uşak Üniversitesinden, Pakistan’ın Deri İhracatçısı Sialkot Şehri ile Tasarımda İşbirliği

Uşak Üniversitesi ile Pakistan Sialkot Üniversitesi arasında Mevlana protokolü imzalandı. Pakistan'da üniversite-sanayi işbirliği konusunda oldukça önemli işlere imza atan Sialkot Üniversitesi ile Uşak Üniversitesi arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişimine imkân tanıyan Mevlana Değişim Programı Protokolü ve İkili İşbirliği Protokolü imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan Sialkot Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saeed Ul Hasan Chishti, Sialkot Üniversitesi Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Dr. Hassan Waseem, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Duru, Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğünden Dr. Öğretim Üyesi Tolga Kargın ve Araştırma Görevlisi S. Ece Gümüş Özuyar katıldı.
Bu haber 2020-01-16 12:17:41 eklenmiş.

 

Moda Tasarımı Konusunda Paylaşımda Bulunulacak

İmza töreninin ardından Prof. Dr. Savaş ile Prof. Dr. Chishti ortak yürütülebilecek projeler ve karşılıklı ziyaretler üzerine fikir alışverişinde bulundu. İstişare sonrası DTS Tasarım Merkezini ziyaret eden ikili yeni tasarımlar hakkında bilgi aldı. Rektör Chishti, DTS tasarım merkezinin çalışmalarından çok etkilendiğini ve özellikle Moda Tasarımı alanında birlikte çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. 

Rektör Savaş, "Sialkot Üniversitesi ile anlaşma yapmak iki üniversite açısından son derece güzel bir gelişme oldu. Üniversitemiz ile Sialkot Üniversitesi arasındaki bağlar daha da güçlenecek, birçok etkinlik ve projelerde işbirliği içinde olunacak, son derece memnunuz." ifadelerini kullandı. Ülkemizin kalkınma süreçlerine ciddi katkılar sunan hedef odaklı uluslararasılaşmaya önem verdiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, Mevlana Değişim Programı vasıtasıyla Türk yükseköğretim kurumları ile Avrupa yükseköğretim alanı dışındaki ülkelerin yükseköğretim kurumları arasında toplamda 8 bin 521 öğrenci ve öğretim elemanı değişimi gerçekleştiğini dile getirdi. Göreve geldikten hemen sonra, Mevlana Değişim Programı kapsamında Pakistan’daki üniversitelerle anlaşma sağladıklarını belirten Savaş, geçen dönem Mevlana Değişim Programı ile üniversitemize 15 öğrenci ve 19 öğretim elemanının geldiğini aktardı.

Sialkot Şehri Yüzde 99’luk İhracata Sahip

İhracat firmalarının yer aldığı Sialkot şehri ve bu firmalarla üniversite-sanayi işbirliği yapan Sialkot Üniversitesi ile DTS Tasarım Merkezi moda tasarımı konusunda çalışmalar yürütmeye başlıyor. Anlaşma sağlandıklarıüniversitelerle proje odaklı işbirlikleri yaptıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, “Özellikle Pakistan Sialkot Üniversitesi bulunduğu bölgede üniversite-sanayi işbirliğini çok iyi gerçekleştiriyor. Bölgemizde öne çıkan sektörler olan Deri, Tekstil, Seramik (DTS) alanlarında tasarım odaklı ihtisaslaşan bir üniversite olarak, yapacağımız işbirliğinin bizi uluslararasılaşma hedefimize bir adım daha yaklaştıracağına inanıyorum. Ortak bilimsel projeler ve bu program kapsamında öğrenci ve akademik personel değişimi için imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 16°C 3°C

Perşembe Yağışlı Yağışlı 13°C 6°C

Cuma Çok Bulutlu Çok Bulutlu 11°C 4°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • Arşiv Arama
  - -
  
  Anket
  Uşak'ta Alt Yapı Sorunu Varmı
  Bilmiyorum
  Hayır Yok
  Evet Var
  
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz