Uşak Belediyesi, Şehre Yeni İçme Suyu Kaynakları Arıyor ...
  Atamızın Çizdiği Yolda Çalışmaya ve Üretmeye Devam Edeceğiz ...
  İzmir’de fahiş fiyatlı kiralama yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecek ...
  Uşak Cumhuriyetin Işığıyla Aydınlandı ...
  Uşak Üniversitesi ve MEB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı ...
  Başkan Çakın’dan Küresel Soruna Çözüm İçin ‘Adım At’ Çağrısı ...
  Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark’ta Başladı ...
  Uşak Üniversitesi Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralamasında ...
  Sokak Canlıları İçin Yeni Bir Umut ...
  RAKETLER “ZAFER” İÇİN KALKACAK ...


İğne Oyası Yazma Modelleri Neden İlgi Görüyor?

Çeyiz sandığı deyince akla ilk gelecek olanlardan bir tanesi el emeği göz nurları iğne oyalarıdır.
Bu haber 2017-05-23 17:13:25 eklenmiş.

Çeyiz sandığı deyince akla ilk gelecek olanlardan bir tanesi el emeği göz nurları iğne oyalarıdır. Birçok iğne oyası modeli çeyiz sandıklarını ve evlerimizi süslemeye devam etmektedir. Ancak iğne oyaları hiçbir yere yazma kenarları kadar yakışmamaktadır. Herkesin ilgisi çekebilen iğne oyası yazma modelleri bulunduğu yerde direkt ilgi odağı olmaktadır. Yazmalara kenar yapma geleneği kültürümüzde olmazsa olmaz geleneklerden bir tanesidir. Ancak yazma kenarlarına da en yakışan şey iğne oyalarıdır.

Her bayanın ilgisini çeken iğne oyası yazma modelleri özellikle geçmişin hatıralarına dönüşün başladığı şu güzel günlerde büyük ilgi görmektedir. Peki, neden bu kadar ilgi? Cevabı aslında çok basit kültürümüzde sağlam temeller edinmişlerdir. Hem iğne oyaları hem yazma kenarı yapımı. İki efsane birleşince müthiş bir gelenek meydana çıkmıştır. Kültürümüzde büyük bir yeri olan yazmanın kenarları iğne oyasıyla süslenince hanımların ilgisini çekmeme gibi bir ihtimali yok. Her ne kadar zor ve meşakkatli bir sanat da olsa hanımlar bu sanat eserlerini evinde, yazmalarında, havlularında, çeyiz sandıklarında, mutfaklarında kısaca her yerde görmek istiyorlar.

İğne Oyası Yazma Modelleri Öğrenebilir miyim?

Buna cevabımız tabi ki evet olacaktır. İster istemez her sanat dalı gibi bunu da öğrenmek için biraz çaba sarf etmek gerekecek ancak emin olun işin sonunda bu yaptığınıza değecektir. Peki, nerelerden ve nasıl öğrenebilirsiniz bu sanat eserini? Cevap yine basit olacaktır. En yakın akrabalarınız ve komşularınız bu iş için size yardım etmek isteyeceklerdir. Çünkü sanatçı sanatını öğretmek isteyendir. Akran ya da sizden büyük akrabalarınız arasında illa ki bu iş ile ilgilenen birilerini bulabilirsiniz. Eğer bulamazsanız mutlaka bir komşunuz bu iş için size yardımcı olacaktır. Tabi öyle 1-2 saat içerisinde öğrenemezsiniz ancak emin olun harcayacağınız zaman ve emeğe değecektir. Eğer komşu ya da bu işten anlayan akrabalara sahip değilseniz yapmanız gereken internette bir gezinmek olacaktır. Arama motorlarına iğne oyası yazma modelleri yazdığınız zaman gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Bu iş ile alakalı eğitim veren birçok internet sitesi ve sayfalar bulunmakta ve bu sayfalar eğitimlerini gerekli resimlerle ve sesli anlatımlarla destekliyorlar. Video olarak paylaşım yapanlar bile bulunmakta.

İğne Oyası Yazma Modelleri Satan Yerler Var mı?

İğne oyası yazma modelleri satışı yapan birçok dükkan bulunmakta. Eğer çevrenizde dikiş nakış satışı yapan bijuteri tarzı dükkanlar varsa muhakkak oralarda iğne oyası yazma modelleri bulabilirsiniz.

İğne Oyası Yazma Modellerini İnternetten Almam Mümkün mü?

Tıpkı bu sanatın eğitimini veren siteler olduğu gibi satışını da yapan siteler vardır. Gerekli araştırmaları yaparak bulabilirsiniz.

 


DİĞER HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 14°C 0°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 12°C 1°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 13°C 0°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz