EGEDİL Dil Eğitim Kursu Hizmet Vermeye Başladı ...
  SOSYAL MEDYA ÇOCUKLARDA NARSİZM VE EGOİZM SORUNLARINA YOL AÇIYOR ...
  UŞAK BELEDİYESİ SANAT VE MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI PROTOKOLÜ ...
  Yumurta, Anne Sütünden Sonra En Zengin Protein Kaynağı ...
  MEMLEKETİM UŞAK KART ...
  ALPEREN OCAKLARI UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARACA'DAN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK ...
  Uşak'da İl Müftülüğü'nde İhtida (Doğru Yolu Bulmak)Merasimi ...
  Diyanet'ten 81 İle FETİH SURESİ Talimatı ...
  Barış Pınarı Harekatı Başladı ...
  UÜ EURATEX İSTANBUL KONGRESİ VE 12. İSTANBUL MODA KONFERANSINA KATILDI ...


Jel Akü Fiyatları

Jel Akü Fiyatları
Bu haber 2017-03-01 02:26:31 eklenmiş.

 

Solar sistemde güneş enerjisinden elektrik elde edilir. Güneş enerjisi elde etmek için kullanılan solar sistem ekipmanlarının kaliteli malzeme olması gerekir. Sıcaklık, kalitesi düşük malzemelerin çabuk yıpranmasına ve alev alarak bütün sistemin zarar görmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlara sebebiyet vermemek için malzemenin kaliteli ve dayanıklı olanlarını tercih etmek gerekir. Kullanılan malzemeler güneş panelleri, solar kablolar, jel aküler, inverterlerdir. Bütün bu malzemelerin güvenirliği kanıtlanmış dayanıklılık testini geçmiş ve fiyatlarının maliyetinin altında olmamasına dikkat etmek gerekir. Özellikle de jel akü fiyatları piyasada çok fazla değişiklik göstermektedir. Bunların kalitesini kontrol etme gibi bir şansımız olmayacağı için piyasa fiyatının altında satılan jel akülerden uzak durmak güneş panellerinizin uzun ömürlü olması açısından çok daha doğru bir tercihtir. 

 

Güneş panellerinde kullanılan malzemelerin fiyatları kalitesine ve kullanılacak elektriğin vatına göre değişir. Kullanılan jel akü fiyatları kullanılacak yerdeki Elektrik vatına göre artış gösterir.

 

Jel Aküler   

 

Jel aküler genellikle solar sistemde kullanılan akülerdir. Güneşten aldıkları sıcaklığı kinetik enerjiye çevirerek bu enerjiyi kullanmak için depolar. İhtiyaç duyulduğunda kinetik enerjisi elektrik olarak verirler. Kuru akülerden farkı olarak bakımsız olması saf su ilavesi gerekmemesidir. Hem daha güvenli hem uzun ömürlü akülerdir. Güneş panelleri sıcaklığı buhara çevirerek enerjiye dönüştürür. Bunun sonucunda güneş panellerinde kullanılan malzemelerin yüksek sıcaklıklara maruz kalacağı için alev almayan uzun süre dayanıklı olan malzemelerin kullanılması gerekir. Buda demek oluyor ki güvenliği kanıtlanmamış ucuz malzemelerden kullanılmaması gerekir. Jel akü fiyatları kullanıldığı yerdeki elektrik ihtiyacına göre değişir. Elektrik ihtiyacı fazla olan yerlerde fiyatı da artar, elektrik ihtiyacı az olan yerlerdeki kullanılan sistemlerde daha uygun fiyatlıdır. Fiyatı çok ucuz olan akülerden uzak durmak gerekir. Maliyetinin kurtarmadığı akülerde dayanıklılığı ya da kalitesi uygun olmayabilir.

 

Solar Sistem Akülerini Dikkatle Seçin

 

Solar sistemde kullanılan bütün malzemelerin olduğu gibi jel akülerinde kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden kullanılmalıdır. Belgeleri tam yapılan testlerden geçmiş dayanıklılığı garantili olan jel akülerden kullanmak gerekir. Jel aküler çok soğuklarda donmalar olabilir ya da çok sıcaklarda ısınarak alev alır bu sebeple -40, +100 derecelerdeki sıcaklıklara maruz kalacağı için hem sıcak hem de soğuğa dayanıklı olmalıdır. Bu sebeple jel akü fiyatları çok düşük olan aküleri tercih etmeyelim. Solar sistem için güvenliği kanıtlanmış az sayıda firma bulunmaktadır. Bunlardan güvenirliğini test ve belgelerle kanıtlamış firmaları tercih ederseniz sorun yaşamazsınız.


 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
DİĞER KAMPANYALAR HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Cuma Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 24°C 13°C

Cumartesi Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 24°C 12°C

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 24°C 11°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • Arşiv Arama
  - -
  
  Anket
  Uşak'ta Alt Yapı Sorunu Varmı
  Bilmiyorum
  Hayır Yok
  Evet Var
  
  sanalbasin.com üyesidir
  Gazete Uşak

  © Copyright 2013 Gazete Uşak . Tum haklari saklidir. gazeteusak.com İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz