gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Geçici İşçi Alımı Yapılacak

Uşak Valiliği’nden yapılan açıklama ile  TOPLUM YARARINA PROGRAM  duyurusu yapıldı. İlimizde istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere toplum yararına programlar düzenlenmektedir. Tüm giderleri Çalışma ve İş Kurumu Uşak İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak olan toplum yararına program (TYP) çerçevesinde adı geçen […]

Geçici İşçi  Alımı Yapılacak
26 Eylül 2016 - 17:29 'de eklendi.

Uşak Valiliği’nden yapılan açıklama ile  TOPLUM YARARINA PROGRAM  duyurusu yapıldı.

gecici-isci

İlimizde istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere toplum yararına programlar düzenlenmektedir.

Tüm giderleri Çalışma ve İş Kurumu Uşak İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak olan toplum yararına program (TYP) çerçevesinde adı geçen kurum ve yerleşim yerlerinde 238 gün geçici istihdam edilmek üzere Merkez İlçe ve köylerine 114 Katılımcı, Banaz İlçe ve köylerine 16 Katılımcı, Eşme İlçe ve köylerine 15 katılımcı, Sivaslı İlçe ve köylerine 8 katılımcı, Ulubey İlçe ve köylerine 8 Katılımcı toplamda 164 katılımcı alınacaktır.

Programlara başvurular, 26/09/2016 Pazartesi günü başlayacak olup, 05/10/2016 Çarşamba günü sona erecektir.

Müracaatlar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Program ile katılımcı belirleme usulleri ve belirleme tarihleri aşağıda gösterilmektedir. Aşağıda yer alan gruplara programa katılımda öncelik verilecektir.

a) Kadınlar,

b) 35 yaş üstü bireyler,

c) Engelliler,

d) Eski hükümlüler,

e) Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar,

Toplum yararına programa katılmak için;

a) Kurum kayıtlı işsiz olmak,

b) 18 yaşını tamamlanmış olmak,

c) Emekli ve malul aylığı almamak.

d) Öğrenci olmamak (açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç);

şartları aranmaktadır.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER