gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresi için Uşak’a geldi. Salonu ve stadyum önünü dolduran Uşaklılara hitap eden Erdoğan Uşak hep yanımızdaydı dedi. Atatürk Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara yaptığı konuşmada, Uşak’ın bu yolda kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, kendilerinin de kenti hiçbir zaman yalnız koymadıklarını belirtti. TOKİ’nin […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresinde
20 Ocak 2018 - 20:55 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresi için Uşak’a geldi.

Salonu ve stadyum önünü dolduran Uşaklılara hitap eden Erdoğan Uşak hep yanımızdaydı dedi.

Atatürk Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara yaptığı konuşmada, Uşak’ın bu yolda kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, kendilerinin de kenti hiçbir zaman yalnız koymadıklarını belirtti.
TOKİ’nin kentteki yeni düzenlemelerini helikopterle incelediğini anlatan Erdoğan, Tabakhane Deresi’ndeki projeyi gördüğünü belirterek, “Proje başka, yapım bambaşka. Baktım ki aman ya Rabb’im, nasıl bir güzellik. Boş dükkan kalmamış hepsi ful. Evler keza öyle. Uşak’a bu yakışmaz mıydı?” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, Rabia’yı oluşturan tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla hareket ettiklerini, 80 milyon arasında ayırım yapmadıklarını söyledi.
Sloganik oyunlara gelmeyin, hele hele o ana muhalefetin oyununa hiç gelmeyin” ifadesini kullanan Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:
“Bu taşeronların sayısı ne kadardı, 1 milyon. Biz bu 1 milyonu kadrolara aldık. Bunların içinde sizin bu söylediğimiz KİT’ler 40 bin. O 40 binle ilgili çalışma bunun dışında kalır mı? Biz hepsini yapmışız, yapıyoruz. Ama bu oyunlara gelmeyin. Tayyip Erdoğan bu tür sloganlar karşısında pes eden bir lider değildir, bunu da bilin. Bugüne kadar Hakk’tan ve halktan yana oldum yine öyle olacağım.

Kongre solonunda konuşan Erdoğan, Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi’yle Uşak’ı İstanbul’a, Ankara ve Sivas’a hızlı trenle bağlayacaklarını ,Ankara-Afyonkarahisar-Uşak yüksek hızlı tren hattını Eylül 2019’da Uşak-Manisa-İzmir hattını da 2020’de hizmete açacaklarını ayrıca kente yüksek hızlı tren garı da inşa edeceklerini ifade etti.

Erdoğan,Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na  son 15 yılda 17 baraj ve 12 gölet inşa ederek kentin kalkınmasına önemli katkılar sağladığı için   teşekkür etti.

Erdoğan, Uşak’a 262 milyon lirası hayvancılık olmak üzere, toplam 725 milyon lira tarımsal destek verdiklerini de aktararak, yapılan yatırımlar ve verilen desteklerle Uşak’ın bölgesinin parlayan yıldızı olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde de Uşaklıların kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla  meydanlara indiğini,demokrasi ve milli iradeyi koruduğunu söyledi.

Marmaris’te 15 temmuz gecesi şehit düşen Mehmet Çetin’in oğlunu kürsüye alan Erdoğan,Yakın korumam Mehmet Çetin kardeşim o gece beni ve ailemi öldürmek isteyen  hainlere karşı son nefesine kadar mücadele etti. O’nun  emaneti de bize emanet dedi.

“Uşak FETÖ’nün uzun yıllar üzerinde çalıştığı iller biri” diyen Erdoğan, “himmet, hizmet, eğitim, yardım, hayır” gibi milletin baştacı ettiği kavramların arkasına saklanan örgüt her yerde insanların  emdi dedi. Erdoğan, “Anadolu’nun dört bir yanındaki en parlak gençlerimiz bu örgütün efsunlu ideolojisiyle uyuşturuldu,karakteri formatlanarak Pensilvanya’daki din tüccarına kul, köle haline geldi dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER