gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Bahar geldi.Çiçeklerin bakım zamanı.Sizlere bir kaç püf noktası verelim dedik.

Çiçekleriniz için; haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökün. Bakın bakalım nasıl bir sonuç alıyorsunuz.
Saksı çiçekleriniz için sigara küllerini saksınıza koyarsanız yapraklardaki kurt böcek vs. yok edersiniz. Ayrıca bir diğer özelliği karıncaları çiçeklere yaklaştırmaması.
Sıvı arapsabunu, 1 lt su ve 10 cc alkolü sıvı kıvamında karıştırın. Bu karışım evde kolayca hazırlanan etkili bir ilaçtır. yaprak bitlerine karşı kullanılabilir.
Ektiğiniz çiçek soğanlarının bir türlü çiçek açmamasından yakınıyorsanız, soğanları zararlı böceklerden korumak için toprağa ekmeden önce etraflarını unla kaplayın.
Çiçeklerinizin kökünün yanına 5cm derinliğinde bir diş sarımsak gömerseniz, bütün yaz boyunca gülünüzü zararlı böceklerden korursunuz.
Bir yemek kaşığı kuru fasulyeyi küçük parçalar halinde doğrayın ardından 1 adet muz kabuğu ve bir adet hamsiyi de küçük parçalar halinde doğrayarak 3 malzemeyi karıştırın. Ardından bu malzemeleri kaynamış suya atın ve oda sıcaklığında 1 gün bekletin.
Bitkiniz gerekli azotu fasulye sayesinde, potasyum ihtiyacını muz kabuğu sayesinde, fosfor ihtiyacını da hamsi sayesinde karşılayacak.
şeker ile sarımsağı dövüp çiçeğinizin toprağına yerleştirebilirsiniz
çiçeklere yalnızca şekerli su vermek yanlıştır. Sarımsakla ezerek bitkinizin toprağına yerleştirebilirsiniz ama şekerli suyu asla yapraklara ve çiçeklere fısfıs ile spreylememelisiniz.
3-4 ayda bir bitkinizin toprağına bir adet doğum kontrol hapı bırakarak çiçeklenmesini sağlayabilirsiniz.
Bir aspirini 1 litre suda iyice eriterek 15 günde bir bitkilerinizin yapraklarına fısfıs yardımı ile uygulayabilirsiniz. Çok abartmadan, ince bir tabaka halinde uygulamanız da ayrıca önemli. Bitki yapraklarından su akarsa anlayın ki yanlışlık var 🙂
Bu işlem bitkinizin bağışıklık sistemini güçlendirecektir.
Çiçeğinizin kuruyan, ölü dallarını kesin. Sararmış olan yapraklarını da makas ile temizleyin. Böylece çiçek bütün gücünü yeniden toparlanmaya verecek, ölü yaprak ve dallara besin aktarmayacaktır.

03 Mart 2017 - 22:33 'de eklendi.

Çiçek Bakımı İçin

Bahar geldi.Çiçeklerin bakım zamanı.Sizlere bir kaç püf noktası verelim dedik. Çiçekleriniz için; haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökün. Bakın bakalım nasıl bir sonuç alıyorsunuz. Saksı çiçekleriniz için sigara küllerini saksınıza koyarsanız yapraklardaki kurt böcek vs. yok edersiniz. Ayrıca bir diğer özelliği karıncaları çiçeklere yaklaştırmaması. Sıvı arapsabunu, 1 lt su ve 10 cc alkolü sıvı kıvamında karıştırın. […]

Etiketler :