gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Belediye Başkanlığı’ndan Darp Açıklaması

Dün Uşak yerel basınının bazılarında,Cahan’ın dükkanlara yapacağı esnaf ziyaretini kabul etmeyen,bazılarında da Cahan’ın ziyaretlerde tokalaşmak için uzattığı elini sıkmayan esnaf darp edildi diye haberler paylaşıldı.Bazı ulusal gazetelerde de haber siyasi olarak aktarıldı ve “Tekel Bayi sahibi ÖDP üyesi esnaf “olarak öne çıkarıldı. Bütün bu gelişmeler üzerine Uşak Belediyesi bir yazılı açıklamada bulundu. BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI […]

Belediye Başkanlığı’ndan Darp Açıklaması
28 Temmuz 2017 - 21:40 'de eklendi.

Dün Uşak yerel basınının bazılarında,Cahan’ın dükkanlara yapacağı esnaf ziyaretini kabul etmeyen,bazılarında da Cahan’ın ziyaretlerde tokalaşmak için uzattığı elini sıkmayan esnaf darp edildi diye haberler paylaşıldı.Bazı ulusal gazetelerde de haber siyasi olarak aktarıldı ve “Tekel Bayi sahibi ÖDP üyesi esnaf “olarak öne çıkarıldı.

Bütün bu gelişmeler üzerine Uşak Belediyesi bir yazılı açıklamada bulundu.
BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI

UŞAK BELEDİYESİ, 27.07.2017 TARİHİNDE YAŞANAN VE BAZI BASIN ORGANLARINDA “DARP” OLARAK GEÇEN OLAYA İLİŞKİN BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI:

“Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan 27.07.2017 tarihinde bir düğün törenine katılmıştır. Başkanımız düğünden çıktıktan sonra saat 22.00 sularında makam şoförü ile koruma polisine “ siz araçla geçin, ben yaya olarak İsmetpaşa Caddesi’ndeki Tiritoğlu Parkı’na geçeceğim “ diyerek yaya olarak Annaç Sokak’tan İsmetpaşa Caddesi’ne geçmiştir. Bu sırada Başkanımıza araçta bulunan belediye görevlisi bir personelimiz eşlik etmiştir.

Bu sırada makam aracında bulunan koruma polisi ve şoförün duyacağı şekilde bir tekel bayinin sahibi olan Mehmet Otur isimli şahıs, Başkan Nurullah Cahan’ın arkasından ağza alınmayacak küfürler savurmuştur. Emniyet Koruma Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın korumalığını üstlenen görevli polis memuru; hakaretler yağdıran Mehmet Otur isimli şahsın yanına giderek sözlü bir şekilde uyarmıştır. Ancak şahıs, hem belediye başkanımıza hem de polis memuruna küfürler etmeye devam ettiği gibi eline aldığı demir sopa ile polis memuruna saldırmıştır.

Bu saldırı sonucunda görevli memur sağ bacak, omuz ve sağ kolundan yaralanmıştır. Şahsın fiziksel müdahalelerini engellemek için görevli memur, şahsı yere yatırmak zorunda kalmıştır. Bu sırada şahsa yönelik herhangi bir şiddet uygulamamış ve çağırılan polis aracı gelene kadar kaçması engellenerek görevli polislere şahıs teslim edilmiştir.

Terör örgütü lehine sloganlar attı

Çağırılan polis aracının gelmesi üzerine şahıs, emniyet güçlerince kelepçelenerek emniyete götürülmüştür. Bu esnada şahıs, tehditlere ve küfürlere devam etmiştir. Terör örgütü lehine sloganlar attığı da etraftaki kişilerce duyulmuştur. Terör propagandası yapan şahsın, DHKP-C mensubu olabileceği üzerinde duruluyor. Şuan da polis tarafından sorgusu devam ediyor. Yaşanan olay belediye personelleri tarafından fotoğraf ve videolarla kayıt altına alınmıştır.

Bazı basın organlarında bu olayın çarpıtılarak esnaf ziyareti sırasında olduğu ve şahsın darp edildiği yönündeki algı oluşturmaya yönelik haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER