gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Başkan İlknur Ertuğrul’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Ak Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul,30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajı yayımladı: “Başkumandanlık Meydan muharebesiyle milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin altın sayfalarında yer alan bir destan yazdı. Bu zafer, milletimizin birlik ve beraberliği ile üstesinden gelemeyeceği hiçbir gücün olmadığını göstermenin yanında yüz yıllardır hür yaşamış bir milletinde prangalara vurulamayacağının da ispatı […]

Başkan İlknur Ertuğrul’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
30 Ağustos 2016 - 11:48 'de eklendi.

Ak Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul,30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajı yayımladı:

ilknur-ertugrul

“Başkumandanlık Meydan muharebesiyle milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin altın sayfalarında yer alan bir destan yazdı. Bu zafer, milletimizin birlik ve beraberliği ile üstesinden gelemeyeceği hiçbir gücün olmadığını göstermenin yanında yüz yıllardır hür yaşamış bir milletinde prangalara vurulamayacağının da ispatı olmuştur. Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır.Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER