gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Başkan Cahan’ın 30 Ağustos Mesajı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Zafer kazanmanın Türk Milletinin genlerinde olduğunun belirtildiği açıklama şöyle devam etti: “Bugün ülke tarihimizin en anlamlı günlerinden birisinin daha yıl dönümü yaşıyoruz. Bundan 94. Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordularımız düşman kuvvetlerine bu vatan topraklarını adeta dar etmiştir. Vatan evlatları bu […]

Başkan Cahan’ın 30 Ağustos Mesajı
30 Ağustos 2016 - 7:32 'de eklendi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Zafer kazanmanın Türk Milletinin genlerinde olduğunun belirtildiği açıklama şöyle devam etti:

blediye-baskanı-nurullah-ca

“Bugün ülke tarihimizin en anlamlı günlerinden birisinin daha yıl dönümü yaşıyoruz. Bundan 94. Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki ordularımız düşman kuvvetlerine bu vatan topraklarını adeta dar etmiştir. Vatan evlatları bu uğurda çocuğundan yaşlısına, kadınından gencine kadar her yaş grubundan cepheler akmış ve hürriyetini düşman eline bırakmamıştır. Tarihimize baktığımızda da Türk milleti yüzyıllarca özgürlüğünü karakter etmesi hasebiyle her zaman destanlar yazmıştır. Kurtuluş Savaşı da işte bu güçlü neslin tezahürüdür. Bu ülkenin evlatları her zaman ‘Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır’ diyebilecek erdemdedir. Bunun en güzel örneklerinden birisi de şüphesiz 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşmiştir. Darbe kalkışması adında bu ülkeyi bölme ve parçalama oyunlarına milletimiz gösterdiği kahramanlıkla en güzel cevabı vermiştir. Bağımsızlığımız ise her zaman karakterimiz olacaktır. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER