gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Başkan Cahan Yapılan Yolları Rakamlarla Anlattı

Belediye Başkanı Nurullah Cahan sadece 2016 yılı içinde bugüne kadar 163 bin ton asfalt döktüklerine değinirken,”Birçok kurumun 5 yılda ulaşamadığı rakamlara yıl bitmeden ulaştık. Bu bizim yollara ne denli önem verdiğimizin göstergesidir” dedi. Uşak Belediyesi yaşanabilir bir kent sloganıyla yaptığı çalışmalarda rekor denilebilecek rakamlara imza atıyor. Kentin kaderini değiştirecek mega projelerin yanı sıra cesur adımlarla […]

Başkan Cahan Yapılan Yolları Rakamlarla Anlattı
26 Eylül 2016 - 17:33 'de eklendi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan sadece 2016 yılı içinde bugüne kadar 163 bin ton asfalt döktüklerine değinirken,”Birçok kurumun 5 yılda ulaşamadığı rakamlara yıl bitmeden ulaştık. Bu bizim yollara ne denli önem verdiğimizin göstergesidir” dedi.

yol

Uşak Belediyesi yaşanabilir bir kent sloganıyla yaptığı çalışmalarda rekor denilebilecek rakamlara imza atıyor. Kentin kaderini değiştirecek mega projelerin yanı sıra cesur adımlarla yeni projeler gerçekleştiren Belediye, yollar konusunda da rekor denilebilecek rakamlara ulaştı. Öncelikle kentin ana caddelerindeki yolların gelişimini sağlayan Belediye, ara sokaklarda da özverili ve örnek çalışmalara imza attı. Yollar konusundaki başarılı çalışmalarsa rakamlara yansıyor. Sadece 2016 yılında gün itibarıyla 163 bin ton asfalt dökümü sağlanırken, birçok kurumun 5 yılda ulaştığı rakamlara ulaşıldı. Dökülen asfaltla beraber kente yaklaşık 60 kilometre yol da kazandırılmış oldu.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kentimizin yollarına verdiğimiz önem istatistiki verilerle ortadadır” dedi. Göreve geldiklerinde şehrin en önemli problemler arasında yolları gördüklerine değinen Cahan, “İlimizin sorunlarını biliyor ve sıkıntıların bitmesi adına gerekli adımlar atıyoruz. Bu bağlamda her yönüyle bütün birimlerimiz teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir. İlimizde hemşehrilerimizin en büyük beklentileri arasında ise yolların bozuk ve kullanışsız olması yer alıyordu. Biz bu konuda günü kurtaran adımların yerine kalıcı çözümler için adımlar attık. İlimizin caddelerinin modern asfalta kavuşması, sokakların ise her yönüyle hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalara başladık. 2015 yılındaki başarılı dokunuşlarımız 2016 yılında da sürdü. Sadece 2016 da 163 bin ton asfalt döktük. Bu rakam yaklaşık 60 kilometre yola denk gelmektedir. Rakamlar kentimize verdiğimiz değerin göstergesidir” ifadesini kullandı.

Yol konusundaki başarıların artarak devam edeceğine vurgu yapan Cahan, “Yollar konusunda kısa sürede yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı oldu. Biz kentimizi bu konuda model bir şehir haline getirmek adına gerekenler yapıyoruz. Asfalt konusunda çalışmalarımız devam ediyor. bu rakamlar daha da ilerleyecek. Hemşehrilerimiz günden güne artan çalışmalarımızla herkesin gıpta ile bakacağı bir kente kavuşacak. Biz bu başarıda emeği olan tüm personelimize teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER