gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

BAKANLIK’TAN UŞAK’TA Kİ ORMAN KÖYLERİNE KREDİYE DEVAM

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde orman köylerine verdiği desteği sürdürüyor. Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından uygulanan Orköy projesi kapsamında bu yıl Uşak’ta 46 aileye ısı yalıtımı (mantolama) kredisi verildi. Banaz’ın Derbent Köyünde yaşayan 46 aileye toplam 422 bin TL kredi veren Bakanlık, böylece mantolama kredisi verilen aile sayısını 85’e çıkarttı. “Biz […]

BAKANLIK’TAN UŞAK’TA Kİ ORMAN KÖYLERİNE KREDİYE  DEVAM
03 Kasım 2016 - 17:20 'de eklendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde orman köylerine verdiği desteği sürdürüyor. Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından uygulanan Orköy projesi kapsamında bu yıl Uşak’ta 46 aileye ısı yalıtımı (mantolama) kredisi verildi.

orman-koyune-yardim

Banaz’ın Derbent Köyünde yaşayan 46 aileye toplam 422 bin TL kredi veren Bakanlık, böylece mantolama kredisi verilen aile sayısını 85’e çıkarttı.

“Biz Orman Köylülerimizin Hasmı Değil Hısmıyız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanlık olarak orman köylülerinin hasmı değil hısmı olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Biz orman köylülerimiz için yeni projeler geliştirmeye, onlara ek istihdam alanları sağlamaya çalışıyoruz. Bölgelerin coğrafi yapılarını göz önüne alarak ihtiyaç doğrultusunda bir kısmı hibe olmak üzere kredi desteği veriyoruz. Orman köylülerimizin daha müreffeh şartlara ulaşmaları için gereken gayreti gösteriyoruz, bundan sonra da gösteremeye devam edeceğiz. Çünkü biz orman köylülerimizin hasmı değil hısmıyız.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER