gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Bahriye Üçok’un 26.Ölüm Yıldönümünü’nde Uşak CHP Kadın Kollarından Açıklama

CHP Uşak Kadın Kolları ,yaptıkları basın açıklaması ile Bahriye Üçok’u yad ettiler. 6 Ekim 1990 yılında Demokrasi ve laiklik mücadelesi verirken bombalı bir suikast sonucu katledilen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok güçlü cesur ve azimli kadınlarımızdan biridir. Bahriye Üçok İlahiyatçı olmasına rağmen bilimi savunuyordu. Hurafeleri değil. O ülkenin laik ve […]

Bahriye Üçok’un 26.Ölüm Yıldönümünü’nde Uşak CHP Kadın Kollarından Açıklama
06 Ekim 2016 - 18:09 'de eklendi.

CHP Uşak Kadın Kolları ,yaptıkları basın açıklaması ile Bahriye Üçok’u yad ettiler.

chp-kadik-kallari

6 Ekim 1990 yılında Demokrasi ve laiklik mücadelesi verirken bombalı bir suikast sonucu katledilen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok güçlü cesur ve azimli kadınlarımızdan biridir.

Bahriye Üçok İlahiyatçı olmasına rağmen bilimi savunuyordu. Hurafeleri değil. O ülkenin laik ve demokratik bir ülke olmasını istiyordu. Laiklik olmadan ülkenin özgürleşemeyeceğini düşünüyordu. Siyasal İslam’a karşıydı.

Bahriye Üçok’a yapılan saldırı aynı zamanda bilime, laik düşünceye ve Cumhuriyet kazanımlarına karşı yapılmış bir saldırıdır. Onu anmak bir sorumluluktur. Bizler O’nun yolundan ilerlemeye ve Cumhuriyet devrimlerinin savunucusu olmaya devam edeceğiz.

26. Yıldönümünü minnet ve özlemle anıyoruz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER