gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

Alim TUNÇ’un Uyarısı İle Ruanda, FETÖ’nün Okulunu Türkiye’ye Veriyor

Ruanda’da bulunan FETÖ okulu, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç’un girişimleriyle terör örgütünün elinden alınacak. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Türkiye içerisinde gerçekleştirilen FETÖ temizliğinin yanı sıra yurtdışında da örgüte yönelik temizlik çalışmaları sürüyor. Hain kalkışma sonrasında gerçekleştirilen temaslarda, daha önce Ruanda’nın Türkiye Büyükelçisi Nkurunziza’ya tarihinde ilk kez FETÖ/PDY mensupları tarafından yapılan saldırıda bombalanan […]

Alim TUNÇ’un Uyarısı İle Ruanda, FETÖ’nün Okulunu Türkiye’ye Veriyor
03 Eylül 2016 - 21:04 'de eklendi.

Ruanda’da bulunan FETÖ okulu, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç’un girişimleriyle terör örgütünün elinden alınacak.

RUANDA

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Türkiye içerisinde gerçekleştirilen FETÖ temizliğinin yanı sıra yurtdışında da örgüte yönelik temizlik çalışmaları sürüyor.

Hain kalkışma sonrasında gerçekleştirilen temaslarda, daha önce Ruanda’nın Türkiye Büyükelçisi Nkurunziza’ya tarihinde ilk kez FETÖ/PDY mensupları tarafından yapılan saldırıda bombalanan meclisi gezdiren Uşak Milletvekili Alim Tunç, örgüt hakkında Ruanda Büyükelçisi ile istişare etmiş ve eli kanlı örgütün kendileri için de tehdit olduğunu vurgulamıştı.

Tehdidin farkında olduklarını kaydeden büyükelçi, Alim Tunç ve Türk heyeti ile yapılan istişarelerin sonrasında FETÖ/PDY okuluna yönelik izlenecek yol haritasını yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

Dünyayı tehdit eden hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün Ruanda’da bulunan okulunun Türkiye’de kurulan vakfa (Maarif Vakfı) veya Ruanda’daki makamlara devredileceğini, konu hakkındaki görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Büyükelçi Nkurunziza FETÖ/PDY tehdidinin farkında olduklarını, darbe girişimini kınadıklarını ve demokratik bir Türkiye’den yana olduklarını ifade etti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER