gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

2018 Türkiye Küçükler Satranç Turnuvasında Türkiye 2.si Olan Öğrenci Ödüllendirildi

2018 Yılı Türkiye Küçükler Satranç Turnuvasında Türkiye 2.si olan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Aslınur Berrin Aydın, Vali Salim Demir tarafından ödüllendirildi. Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Salim Demir’in yansıra İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Süleyman Geçici ile öğrenci Aslınur Berrin Aydın katıldı. Ödül […]

2018 Türkiye Küçükler Satranç Turnuvasında Türkiye 2.si Olan Öğrenci Ödüllendirildi
15 Şubat 2018 - 14:32 'de eklendi.
2018 Yılı Türkiye Küçükler Satranç Turnuvasında Türkiye 2.si olan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Aslınur Berrin Aydın, Vali Salim Demir tarafından ödüllendirildi.
Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Salim Demir’in yansıra İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Süleyman Geçici ile öğrenci Aslınur Berrin Aydın katıldı.
Ödül töreninde konuşan Vali Salim Demir, satrancın önemli bir beyin sporu olduğuna dikkat çekerek eğitim-öğretim hayatı içeresinde olan öğrencilerin başarılı olmalarını istiyorsak Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlükleri ve öğretmenlerin mutlaka satrancı özendirici çalışmalar yapmalarını Uşak Valisi olarak çok istediğini kaydetti.
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda ikincilik elde eden ve Uşak’tan derece yaparak Milli takıma giren ilk sporcu unvanını kazanan Aslınur Berrin Aydın’ı ,Belediye Başkanı Nurullah Cahan da eşi Halime Cahan ile birlikte evinde ziyaret ettiler.
Cahan, “Biz tüm Uşaklı hemşehrilerimiz adına Aslıya ve ailesine bu başarıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Çünkü ismimiz Uşak olarak Türkiye ikinciliğine yazıldı. Aslımız Avrupa şampiyonasında ülkemizi ve şehrimizi de temsil edecek. Uşak Belediyesi olarak bizde maddi ve manevi anlamda yapılması gerekenleri yaparak, Aslı’nın ve ailemizin yanında olacağız. İhtiyaçlar noktasında desteğimiz olacak ve kızımızın daha başarılı olabilmesi adına elimizden geleni yapacağız. İnşallah Aslı çalışacak bizlerde destek olacağız ve ülkemizin adı en üst basamaklarda yer alacak.” dedi. Uşak Belediyesi olarak şampiyonluk hedefleyen sporcunun yanında olduklarını vurguladı.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER