gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

*banner2

2017 Yılı Fitre Miktarı Açıklandı

2017 yılı Ramazan ayı Fitre miktarı belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun bir kişinin asgari geçim tutarına göre yaptığı hesapla, 2017 yılı Fitre tutarı 16 TL olarak belirlendi.
Vacip bir ibadet olan fitre, Ramazan bayramından bir veya iki gün öncesi ile bayram namazı arasında verilir Böylece yoksullar, bayram namazından çıkmadan önce ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Bununla birlikte fitre, Ramazan’ın girmesinden itibaren de verilebilir.

Fitre,başın ve bedenin zekatı olarak da bilinir.Dinimizce zengin sayılan bütün Müslümanların, fıtır sadakalarını vermeleri vaciptir.Bir fakire birden az fitre verilmez ancak birden çok fitre verilebilir.Fitre verirken niyet etmek gerekir. Ancak fakire fitre olduğunu söylemeye gerek yoktur. Fitre öncelikle mükellefin bulunduğu yerdeki fakirlere verilmelidir. Başka yerlere göndermek mekruhtur. Gönderilecek olan kişiler akraba veya daha muhtaç kişilerse mekruh olmaz
Zekat kimlere veriliyorsa fitre de onlara verilir. Tıpkı zekatta olduğu gibi,fitrede de verilme kuralları vardır.Herkese verilmez.Anne, baba, çocuk gibi kimselere, gayrimüslimlere ve zengin sayılabilecek kişilere fitre verilmez. Fakir geline,damada,kayınvalide ve kayınpedere fitre verilebilir.

31 Mayıs 2017 - 18:47 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.
Etiketler :
Vatandaşlar “Mahallede Laflıyoruz” Etkinliğiyle Eğlendi Vatandaşlar “Mahallede Laflıyoruz” Etkinliğiyle Eğlendi
Üretici ve Teknoloji Bir Araya Gelecek Üretici ve Teknoloji Bir Araya Gelecek
Uşak Ak Parti Kadın Kollarında Neler Oluyor ? Uşak Ak Parti Kadın Kollarında Neler Oluyor ?
Uşak’ta Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belli Oldu Uşak’ta Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belli Oldu
Temmuz Ayının Gençlik Merkezi Uşak.. Temmuz Ayının Gençlik Merkezi Uşak..
SMMMO Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor SMMMO Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA