porno izle - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - 2017 Yılı Fitre Miktarı Açıklandı | Uşak Haber
gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

2017 yılı Ramazan ayı Fitre miktarı belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun bir kişinin asgari geçim tutarına göre yaptığı hesapla, 2017 yılı Fitre tutarı 16 TL olarak belirlendi.
Vacip bir ibadet olan fitre, Ramazan bayramından bir veya iki gün öncesi ile bayram namazı arasında verilir Böylece yoksullar, bayram namazından çıkmadan önce ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Bununla birlikte fitre, Ramazan’ın girmesinden itibaren de verilebilir.

Fitre,başın ve bedenin zekatı olarak da bilinir.Dinimizce zengin sayılan bütün Müslümanların, fıtır sadakalarını vermeleri vaciptir.Bir fakire birden az fitre verilmez ancak birden çok fitre verilebilir.Fitre verirken niyet etmek gerekir. Ancak fakire fitre olduğunu söylemeye gerek yoktur. Fitre öncelikle mükellefin bulunduğu yerdeki fakirlere verilmelidir. Başka yerlere göndermek mekruhtur. Gönderilecek olan kişiler akraba veya daha muhtaç kişilerse mekruh olmaz
Zekat kimlere veriliyorsa fitre de onlara verilir. Tıpkı zekatta olduğu gibi,fitrede de verilme kuralları vardır.Herkese verilmez.Anne, baba, çocuk gibi kimselere, gayrimüslimlere ve zengin sayılabilecek kişilere fitre verilmez. Fakir geline,damada,kayınvalide ve kayınpedere fitre verilebilir.

31 Mayıs 2017 - 18:47 'de eklendi.

2017 Yılı Fitre Miktarı Açıklandı

2017 yılı Ramazan ayı Fitre miktarı belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun bir kişinin asgari geçim tutarına göre yaptığı hesapla, 2017 yılı Fitre tutarı 16 TL olarak belirlendi. Vacip bir ibadet olan fitre, Ramazan bayramından bir veya iki gün öncesi ile bayram namazı arasında verilir Böylece yoksullar, bayram namazından çıkmadan önce […]

Etiketler :