porno izle - mp3 indir - mp3 indir - mp3 indir - "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi" Etkinliği | Uşak Haber
gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

“15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi” Etkinliği

Uşak Üniversitesi ve Uşak Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi” adlı etkinlik 14 Temmuz 2017 tarihinde Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. Programa, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, […]

“15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi”  Etkinliği
17 Temmuz 2017 - 18:47 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi ve Uşak Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi” adlı etkinlik 14 Temmuz 2017 tarihinde Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Programa, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak İl Müftüsü Eyüp Baldemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte İbrahim Karasakal ile Arif Karabacak Ezan ve Sela okudu ve sonrasında İbrahim Karasakal tarafından Kur’an tilaveti gerçekleştirildi.
Kur’an tilavetinin ardından Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi” adlı konuşmasını gerçekleştirdi.Girişimi ve Milletin Zaferi” adlı konuşmasını gerçekleştirdi. Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran yaptığı konuşmada; “ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başbakan iken bu hainler ile ilgili olarak ‘Tabanı hizmet, ortası ticaret, üstü ise ihanet’ demişti. Belli bir süreye kadar hizmet olabilir ama yaptıkları ihanetler tek tek ortaya çıktı. Bu noktada artık ne tabanı, ne ortası, her yeri hainlik ve ihanettir. Bu hain yapı bizim içimizden çıkmış değildir. Bu tamamen bir projedir. ABD’nin, İsrail’in, Batının projesidir. FETÖ ABD’nin uzantısı, propagandisti gibi çalıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız bunlara haşhaşi diyordu. Bunlar gerçekten haşhaşidir. Ben mezhepler tarihçisiyim. Batinilik, İsmaillik ve benzeri yapıları biliyorum. Bunlar haşhaşilikten beterdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti eskiden 5 yıllık kalkınma planı yapardı. Batı ise 50-100 yıllık plan yapıyor. Bu projeyi de öyle yaptılar. Yaklaşık 50 yıldır bir yapılanma içindeydiler.
Devletin her yerine sızdılar. Paralel devlet yapılanması sonuna kadar doğruydu. İnsanları tehdit ettiler, paralarını aldılar. Türkiye’de yakın tarihte yaşanan olayların içinde yer
aldılar. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu öldürdüler. Haramları helal kıldılar. MİT Tırları, Gezi Olayları, 17-25 Aralık, Belediye seçimlerinde oynadıkları oyunlar. Açıkça terörün içinde olan PKK, PYD, DHKP-C gibi örgütlerle bir araya geldiler. Ülkemizde oluşan kaosun nedeni onlardı. Allah onların belini kırdı. Yıllar içinde sürekli denediler, denediler ve en son 15 Temmuz’da silahlarını çektiler. Allah’ın inayeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, milletimizin metaneti ve kahramanlığı, İslam Dünyasının duası, özellikle gençlerimizin feraseti ve vatanperverliği ile 15 Temmuz kara günü aydınlatıldı. 250 şehidimiz, yaklaşık 2500 gazimiz var. Türk milleti Allah’ın izniyle yıkılmadı, yıkılmayacak, parçalanmadı, parçalanmayacak. dedi.
Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Uşak olarak hem darbe gecesi hem de ondan sonraki süreçte üzerlerine düşeni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Cahan, Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’da 15 Temmuz Şehitlerimizin aileleriyle bir araya geldi. Orada bulunan şehit ailelerinin duruşunu görünce bizler ne söylesek boş. Vatana, millete, devlete sıkılan kurşunlar, atılan bombalar, yapılanlar net. Hain ihanet şebekesinin karakteri ortada. Uşaklı hemşerimiz Mehmet Çetin, Cumhurbaşkanlığı koruması olarak Marmaris’te şehit oldu. Cumhurbaşkanımıza suikasta giden, Mehmet Çetin’i de şehit eden hainlerin Marmaris’te duruşması vardı. Hainlerden birinin üstünde Türkçe kahraman anlamına gelen ‘hero’ yazan bir tişört vardı. Bu hainler bu tişörtle mahkemenin önüne çıkma cüretini gösteriyor. Bunların yaşantıları sahte, duruşları sahte, inanışları sahte, her şeyleri sahte. Bugün ellerine geçse aynı ihanet içinde olacaklar. İhanette sınır tanımıyorlar. Herkes bulunduğu noktada FETÖ ile mücadele etmeli. Bu devlet, millet meselesidir. Devletimiz, bayrağımız, milletimiz için şanlı yürüyüşümüze devam edeceğiz. 15 Temmuz bir tarih, bir dönüm noktasıdır. Dik duruşumuzla, el ele, gönül gönüle nice zaferler yazacağız. dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER