gazete uşak, uşak haber, uşak gazete, son dakika uşak

103. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Uşak’ta Sarıkamış Harekatının 103. yılı dolayısıyla yürüyüş ve anma etkinliği yapıldı. Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile Karaağaç mahallesindeki Anıt Tepe’ye kadar yürüdü.   Vali Salim Demir, Milletvekili Alim Tunç, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve kent protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı […]

103. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü
07 Ocak 2018 - 17:36 'de eklendi.
Uşak’ta Sarıkamış Harekatının 103. yılı dolayısıyla yürüyüş ve anma etkinliği yapıldı. Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile Karaağaç mahallesindeki Anıt Tepe’ye kadar yürüdü.
 
Vali Salim Demir, Milletvekili Alim Tunç, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve kent protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüşün ardından Anıt Tepe’de Sarıkamış Harekatı ile ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı, şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve dua edildi.
Etkinlikte konuşan Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, yaptığı konuşmada, Sarıkamış Harekatı’nın önemine değindi.
Türk milletinin tarih boyunca hiç bir güce boyun eğmediğini belirten Mercan, şehitlerinin çok güç şartlarda vatan savunması için canlarını verdiğini belirterek gelecek nesillere bu kararlılığın aktarımı için çaba harcadıklarını söyledi.
Etkinlik sonunda anma programına katılan İl protokolüne ve vatandaşlara tarhana çorbası ikram edildi.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER